Na nutnost opatření upozorňuje jak komunista Pavel Kováčik, tak například i navrhovaný ombudsman Stanislav Křeček (ČSSD).
Sociální bydlení je v Česku velkým problémem. I proto, že fakticky u nás není, a pokud se o něm někde mluví, vyvolává spíše značné kontroverze, poněvadž se z něj stal byznys parazitující na výplatách dávek ze sociálního systému, přispívajících právě na bydlení. Na bydlení v sociálně vyloučených lokalitách a ghettech. Jedná se tedy o novele zákona, která by měla pravidla bydlení na tzv. sociálních ubytovnách změnit.
Ovšem i samotná novela vyvolává u některých politiků rozpaky a otázky nad tím, zda vůbec problematice nějak pomůže. Dostat se do začarovaného kruhu je totiž poměrně snadné – ovšem vymanit se z něj je prakticky nad lidské síly – alespoň prý podle stávajících podmínek. Nutno totiž dodat, že život v sociálně vyloučených lokalitách je často provázen úzce s dluhy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Kováčik , Křeček , KSČM , piráti , vyloučené lokality , sociální bydlení , I.Bartoš
autor: Alena Hechtová
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

4:44 300 000 Kč. Pro „propojeného“ manažera od STAN
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) uzavřelo smlouvu za 300 000 Kč. S kým? S PR manažerem z agentu…