Středočeský magazín bez Ratha. Takto se proměnil

12.08.2012 23:30 | Zprávy

Bývalý hejtman David Rath klepe na základní kámen. Sociální demokrat David Rath mluví s dětmi, jede na kole a diskutuje se studenty. Rath střihá pásku, otevírá hřiště, zahajuje rekonstrukci nemocnice. David Rath všude. Tak dosud vypadal Středočeský magazín vydávaný krajem a nejen ten. Placená inzerce v denních médiích vypadala stejně. Politická propaganda za naše peníze, volali obyvatelé.

Středočeský magazín bez Ratha. Takto se proměnil
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Nové vedení po zatčení hejtmana slíbilo, že tomu učiní přítrž a vrátí obsah krajských novin tomu, co zajímá obyčejné lidi. Stalo se tak? „Moc pěkně se zviditelňoval, v každém vydání magazínu byl několikrát, už mi z toho obličeje bylo špatně,“ řekl pro ParlamentníListy.cz Jan Koukol z Mladé Boleslavi.

Kadeřnice Martina Urbanová z Mělníku zase tvrdí, že se jednalo o jasnou propagandu: „Být na každé druhé fotce mluví samo za sebe. Mělo se to jmenovat Rathův magazín. Mně to vadilo hodně.“

Magazín byl plný fotografií Ratha

Exhejtman Středočechů nejen plnil svými fotkami krajský čtvrtletník, ale také v něm neustále kritizoval opozici a z dluhů obviňoval svého předchůdce Petra Bendla z ODS. Jeden z titulků v placené inzerci hlásal: Bendl s Rubášem nechali rozebrat brandýnskou nemocnici. Autor článku ale chyběl.

„David Rath ležící, spící, rozpuštěný, vypuštěný, když to mám říct Cimrmanovsky. Byla to sebeprezentace ega jednoho člověka. Články měly agresivní i útočný tón proti Bendlovi a opozici a lidé dostali za své peníze politickou konfrontaci,“ řekl redakci tiskový mluvčí Středočeského kraje Milan Smutný.

Jen během roku 2010 a 2011 zadal a zaplatil 72 celých stránek v médiích. Všechny vypadaly obdobně. Po zatčení Davida Ratha jeho nástupkyně Zuzana Moravčíková přislíbila, že nastane změna. ParlamentníListy.cz podrobně prostudovaly celé číslo.

Změnil se Středočeský magazín? Posuďte sami

Hejtmanka zde má úvodní sloupek a jako Rathova nástupkyně se představuje lidem ve čtvrtletníku na straně 14. Najdeme ji ještě na straně 24 z oslav konce druhé světové války. Na ostatních stránkách jsou různí náměstci, ale také okénko pro opozici. Celou stranu dostal k dispozici primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati a další mají následovat.

Mezi články nalezneme i pochvalné proplácení zdravotních poplatků a jízdné pro žáky na cestě do školy. To však kritizuje mnoho zástupců opozičních politiků od ODS až po TOP 09 a Starosty a nezávislé.

  • Celé číslo můžete sami posoudit ZDE

Placenou inzerci s vlastními fotkami si podle dostupných informací Středočeský kraj nyní nekupuje. Současné vedení úřadu zatím připravuje zářijové číslo. Jeho podoba se může změnit po podzimních volbách.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

MUDr. Milan Brázdil byl položen dotaz

Podle mě dezinformujete vy, když tvrdíte, co tvrdíte

Dobrý den, pane Brázdile, obracím se na vás zde, protože mi to přijde důvěryhodnější, i když mi zřejmě neodpovíte, snad si to aspoň přečtete. Jestli vás zajímá, co si myslím o korespondenční volbě tak vám řeknu, že je mi to úplně jedno, spíš mě štve, že vy poslanci (koalice i opozice) řešíte právě t...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Přestaňte se honit za přízraky Putina.“ Verze Fialy o žháři vyslaném Rusy zpochybněna

20:57 „Přestaňte se honit za přízraky Putina.“ Verze Fialy o žháři vyslaném Rusy zpochybněna

Bylo Česko terčem ruských tajných služeb, které chtěly prostřednictvím španělsky mluvícího cizince z…