Propouštěnému pro nadbytečnost nemusí firma nabízet jinou práci
Šéf odborového svazu sice respektuje rozsudek Nejvyššího soudu, že firmy a podnikatelé nemusí lidem, které chtějí propustit pro nadbytečnost, nabízet jinou práci. V případě propuštěného zaměstnance, kterému firma z Prahy dala výpověď pro nadbytečnost, aniž by mu nabídla jiné vhodné místo, i když ho měla k dispozici, rozhodli soudci ve prospěch zaměstnavatele. Argumentem byl fakt, že ze zákoníku práce od roku 2007 vypadla takzvaná nabídková povinnost, tedy povinnost volné místo nabídnout. „Zákon tak zní,“ připustil Josef Středula, „tento zákoník práce je přece jen ještě velmi silným odrazem tlaku minulých liberálních vlád v České republice."
Většina zaměstnavatelů nechce zaměstnancům škodit

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
odbory , Středula , Ústavní soud , OS KOVO , švarc systém
autor: Libuše Frantová
Tvrdíte, že je celá ta kauza smyšlená a politicky účelová.
To jako, že někdo vaší expartnerku podplatil nebo já nevím co jí slíbili, aby vás teď obvinila? A kde se teda vzaly ty e-maily, kde se k násilí doznáváte? Já upřímně nevím, čemu věřit, protože evidentně nějaké důkazy asi jsou, ale to načasování obvinění je zvláštní, i když teda mohla s ním přijít už...
Další články z rubriky

4:44 300 000 Kč. Pro „propojeného“ manažera od STAN
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) uzavřelo smlouvu za 300 000 Kč. S kým? S PR manažerem z agentu…