Syn generála Píky o důchodu: Někteří politici by rádi, abychom už zemřeli

03.03.2012 6:49 | Zprávy

JINÝMA OČIMA Staří lidé jsou pro politiky a potažmo celou společnost zátěží. Úcta ke starším není už dvakrát moc populární. Romové jsou v tomhle ohledu mnohem dál. Bez dnešních důchodců by však nebyla ani současná výdělečně činná generace. Prostě by se nenarodila. Je třeba vzít rozum do hrsti a nechovat se k důchodcům jako ke společenskému odpadu. Zanedlouho již devadesátiletý syn generála Heliodora Píky Milan je sice stále aktivní, ale přesně ví, o čem je život důchodce.

Syn generála Píky o důchodu: Někteří politici by rádi, abychom už zemřeli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Důchodci sedící na lavičce v parku

„Kalhoty roztřepené na vnitřní straně, zápěstí roztřesené a seschlé dlaně, kterými žmoulá kůrku chleba, sebranou z pultu v závodce, tak teda říkejme mu třeba, důchodce…“ Píseň Důchodce Karla Kryla sice Milan Píka nezná, ale text prý přesně popisuje realitu současných důchodců jak v Česku, tak i na Slovensku, kde žije. „Jak u vás, tak i u nás to je stejná cenová skupina,“ doplňuje s tím, že úcta mladých lidí ke stáří se vytrácí.

Další články z rubriky Jinýma očima ZDE

Zátěž společnosti

„Pro některé politiky i společnost jsme zátěž. Je to tristní. Nejspíš by si přáli, abychom už zemřeli a nemuseli se o nás starat. Každý si to nejspíš představoval trochu jinak. Dožívání života bylo vždy smutné, ale v současné situaci to již naráží na křesťanskou morálku,“ vysvětluje zanedlouho devadesátiletý Milan Píka. Do důchodu šel roku 1980, protože mu byla započítána i léta, která strávil za druhé světové války v Britském královském letectvu (RAF). Nedávno se na slovenském svazu protifašistických bojovníků dozvěděl, že z bývalých členů RAF žijí na Slovensku už jen dva.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

Německé návrhy na změny v EU

Unijním státům, které podle nové německé vlády nerespektují „principy právního státu“, mají být prý důsledně pozastavovány finanční prostředky a omezována hlasovací práva. Je to pravda, a co vy na to? A je vůbec možné, aby jeden stát měnil legislativu celé EU, a to i bez toho, aby s tím souhlasily v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Matka studenta zavražděného Kozákem zničila Wollnerův článek o Lence Šimůnkové

14:54 Matka studenta zavražděného Kozákem zničila Wollnerův článek o Lence Šimůnkové

Lenka Šimůnková prý mohla být zmanipulovaná a psychicky zneužitá. Tvrdí to bývalý novinář ČT Marek W…