Také advokát Sokol se pustil do Ištvana: Bylo to v rozporu s právem od začátku

18.07.2013 10:27

Usnesení Nejvyššího soudu, že tři bývalí poslanci ODS byli při svém vyjednávání o trafikách kryti imunitou a není je tedy možné stíhat, podle advokáta Tomáše Sokola na kauze až tak moc nezměnilo. Šance, že by soud přijal konstrukci státního zástupce Ištvana a shledal je vinnými z korupce, byla podle něj minimální už od začátku.

Také advokát Sokol se pustil do Ištvana: Bylo to v rozporu s právem od začátku
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Advokát Tomáš Sokol odchází od soudu
reklama

„To rozhodnutí rozhodně představuje velmi zásadní zásah do konstrukce obžaloby nebo obvinění, které bylo postaveno na součinnosti tří poslanců a bez ní se toho podle mého názoru ti obvinění ani nemohli dopustit,“ cituje server Týden.cz prohlášení Sokola pro televizi Barrandov.

O tom, že by tato obžaloba u soudu uspěla, se však podle něj nedalo mluvit od začátku. „Ta konstrukce byla podle mě v rozporu s právem,“ uvedl Sokol. Toho navíc zaujal i fakt, že státní zastupitelství nebylo na názor Nejvyššího soudu ohledně imunity vůbec připraveno. Přitom se jednalo o relevantní scénář, o kterém při plnění svých zákonných povinností měli uvažovat.

Pak upozornil, že tato nepřipravenost je ve značném kontrastu s tím, že státní zástupci vyžadují od představitelů obcí nebo obchodních společností, aby ke každému rozhodnutí měli důkladně zpracované podklady. Nyní se prý sami chovají způsobem, který jiným při vyšetřování vytýkají.

Advokát Sokol je v kauze Nagyová zainteresován jako obhájce bývalého šéfa Vojenského zpravodajství Ondreje Páleníka. Jeho případu sledování manželky premiéra na objednávku vrchní ředitelky premiérova sekretariátu Nagyové se však rozhodnutí o imunitě nijak nedotklo.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Neznámý odposlech Františka Mrázka o politicích ČSSD a ODS: „Zavolám, voni převrátěj židli a běžej sem!"

5:10 Neznámý odposlech Františka Mrázka o politicích ČSSD a ODS: „Zavolám, voni převrátěj židli a běžej sem!"

DOBRODRUŽSTVÍ KRIMINALISTIKY (IX. díl) Jak jsme v minulém příběhu slíbili, tak se dnes ještě jednou …