Totální klid u ANO. Novinářů plno, jinak nikdo. Babiš přišel: Potlesk za zdí

09.10.2021 19:31

Voliči rozdali karty a pro mnohé nečekaně poslali dosavadního hegemona politické scény na druhé místo. Překvapení a zklamání je pochopitelně vidět ve štábu hnutí ANO. Žádná napjatá atmosféra ale cítit není. Novináři jsou v klidu, politici mají oddělenou část. Poté, co mezi kandidáty dorazil premiér Babiš, i přes zdi byl v tiskovém centru slyšet opakovaný bouřlivý potlesk.

Totální klid u ANO. Novinářů plno, jinak nikdo. Babiš přišel: Potlesk za zdí
Foto: Radim Panenka
Popisek: Volební štáb hnutí ANO

Ve volebních štábech to obvykle vře, jedno prohlášení pro média stíhá druhé. Ve volební centrále ANO to bylo v sobotu jiné. Novinářů bylo sice akreditováno na 160, celou dobu však panoval klid. Žádný extraruch se nekonal.

Média byla tentokrát od členů Babišova hnutí oddělena úplně. Sál, kde s napětím sledovali sčítání hlasů, byl pro novináře nejen uzavřen, ale proti minulým volbám byl i oddělen roletami. Zkraje odpoledne se ještě přijíždějící špičky hnutí usmívaly a očekávaly vítězství. Ty se však brzy začaly rozplývat, což se podepsalo i na atmosféře. Poté, co koalice SPOLU hnutí ANO předběhla, již prakticky přestali politici mezi novináře chodit. Je to pochopitelné, čekali na šéfa hnutí a předsedu vlády a poradu vedení před tiskovou konferencí.

Mezi přítomnými novináři nebyly žádné emoce viditelné. Místy se sice někteří při pohledu na výsledky voleb ušklíbali, většina ovšem zachovala profesionální přístup a žádnou radost či zklamání najevo nedávali.

Většina čekala venku na premiéra, který se ale během příchodu v půl sedmé ihned odebral mezi vlastní lidi. Žurnalisté si tak čekání na oficiální vystoupení začali zpříjemňovat konzumací guláše a koláčů. Někteří si při pohledu na nabízené občerstvení postěžovali, že připraveného jídla není na výběr víc. „Jenom guláš a salát? Minule to bylo lepší, teda,“ zaslechl reportér v hloučku.  Celkově jinak panoval po celou dobu podivný klid, což se ve volebních štábech prakticky nestává.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Výdaje ze státního rozpočtu

Dobrý den, velice si vážím Vaší práce a toho, že vždy, co říkáte, máte doloženo grafy. Můžete zveřejnit graf nejvyšších 10 až 20 měsíčních výdajů z kapitol rozpočtu a pak to stejné u příjmů? Stále se jen přetřásají náklady na důchody. A co ostatní výdaje? Kam se ztrácí všechny peníze přijaté do rozp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V horečkách sháněl penicilin. Lékárny civěly. Už ho skoro měl... Pak se to ukázalo

4:44 V horečkách sháněl penicilin. Lékárny civěly. Už ho skoro měl... Pak se to ukázalo

Nedostatek antibiotik trápí značnou část Čechů. ParlamentnímListům.cz se ozval čtenář se svým příběh…