VIDEO Naštvaný Jakeš: Plivou na socialismus! Kde jsou ty krávy? Kde jsou ty přehrady? Teď ani dálnici nepostaví

19.06.2019 8:11 | Zprávy

EXKLUZIVNĚ Poslední nejvyšší představitel předlistopadového režimu Miloš Jakeš (vlastním jménem Milouš Jakeš) vydal knihu rozhovorů s názvem „Miloš Jakeš Příběh komunisty“ – a jako na potvoru načasovanou k 30. výročí sametové revoluce.

VIDEO Naštvaný Jakeš: Plivou na socialismus! Kde jsou ty krávy? Kde jsou ty přehrady? Teď ani dálnici nepostaví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milouš Jakeš

Bývalý nejvyšší představitel komunistického režimu během jeho posledních dnů roku 1989 si novináře na křtu své knihy nepřál. Akce tak proběhla spíše komorně v prostorách jednoho z podzemních bunkrů na pražském Starém Městě. Místo i čas křtu knihy Miloš Jakeš – Příběh komunisty byly do poslední chvíle pečlivě utajovány. ParlamentníListy.cz byly jediným českým médiem, které bylo přítomno „přímo na místě činu“.

Jakešovi je už 97 let. I tak se ale na křtu knihy pořádně rozjel. A názorově nepřekvapil. Chválil předlistopadový režim, kritizoval ten současný a zavzpomínal na své politické začátky, kdy na Zlínsku přesvědčoval soukromé zemědělce, aby vstupovali do tzv. jednotných zemědělských družstev.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jonáš Kříž

Není na čase respektovat výsledek voleb s pokorou k voličům?

Napadlo vás, že takové komentáře jako třeba ten váš k výsledku evropských voleb u nás jen posilují opoziční politiky? Výsledky voleb se logicky nebudou líbit všem, ale proč hned urážet ty, co byli zvoleni a tím vlastně i ty, kteří je volili? Mně třeba přijde, že za úspěchem opozičních politiků stojí...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Přestaňte se honit za přízraky Putina.“ Verze Fialy o žháři vyslaném Rusy zpochybněna

20:57 „Přestaňte se honit za přízraky Putina.“ Verze Fialy o žháři vyslaném Rusy zpochybněna

Bylo Česko terčem ruských tajných služeb, které chtěly prostřednictvím španělsky mluvícího cizince z…