Zapalujte auta, protesty jsou na nic, radí poslanec. TOPkař si ťuká na hlavu

18.03.2012 17:28

Protivládní protesty jsou prý nanic, pokud nevygradují v činy typu zapalování aut nebo obsazení veřejnoprávních sdělovacích prostředků. Myslí si to alespoň sociálnědemokratický poslanec Stanislav Křeček. Jeho topkařský kolega oponuje. Lidé mají prý právo dosáhnout změny jen volbami.

Zapalujte auta, protesty jsou na nic, radí poslanec. TOPkař si ťuká na hlavu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dnes již klasický transparent

V posledních dnech a týdnech se napříč Českem koná řada protestů proti vládnímu establishmentu a vedení státu. Iniciátory protestů byly třeba iniciativy Holešovská výzva nebo Skutečná demokracie.

Křeček: Protesty jsou na nic. Zapalujte 

Podle sociálnědemokratického poslance Stanislava Křečka jsou ale podobné protesty, které většinou probíhají v relativním klidu coby shromáždění na městských náměstích, pomyslným házením hrachu na stěnu. 


"Už nějaký čas se začínám bát toho, že pokud nebudou v ulicích hořet auta a dav lidí neobsadí Český rozhlas a Českou televizi, nic se v této zemi do voleb (a po nich kdoví, jestli…) nezmění. Nemenší obavu ve mně však vzbuzuje představa,že by se toto mohlo stát po čtvrteční demonstraci v Praze, svolané na výzvu tzv. Holešovské výzvy," napsal na svém blogu na webu Aktuálně.cz politik.

Křeček si snad dělá legraci

Zdvihl tím mandle svému pravicovému kolegovi, poslanci za TOP 09 Stanislavu Polčákovi. "Nevěřím, že kolega Křeček něco takového mohl říct. Je to právník, který ví, že pouliční násilí a obsazení veřejných médií nejenže nejsou legitimní, ale jsou porušením zákona a i ústavy. Lidé mají právo dosáhnout změny volbami," řekl ParlamentnímListům.cz.

Záhy se rozhovořil o principech demokracie. "V demokracii se může každý vyjádřit volbami, demonstrací,  sdružováním, ale ne násilím. To je bolševický model tyranie menšiny vůči většině. Vláda se opírá o většinu parlamentu, ostatně prověří to hlasování v úterý. Pokud většinu ztratí, odstoupí. To je mechanismus demokracie, nevěřím, že to kolega Křeček jako právník mohl říct," dodal pro redakci ParlamentníListy.cz.

Nečas: Protestujte. Stejně je vám to k ničemu

Podle premiéra Petra  Nečase (ODS) mají lidé  sice právo vyjádřit svůj názor, neboť žijeme v demokratické zemi, víc toho ale nezmůžou. Vláda bude dále pokračovat v reformách, které stabilizují veřejné finance. „Je to klíčový úkol, musela by to dělat jakákoliv vláda v jakémkoli stranickém nebo politickém složení,“ řekl Nečas před pár dny Týdnu.cz.

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09)  zase upozornil, že stěžovat si umí každý, druhá věc ale je přijít s řešením. „Ti, kteří usilují o změnu toho, co prosazuje tato politická reprezentace, by měli také říct, jak postupovat dál,“ upozornil.

„Tato vláda nedělá populární kroky, to je prostě fakt. Pokud bychom ale ta nutná, nezbytná opatření nedělali, tak se dostaneme do situace, kdy za několik málo let budeme řešit ještě mnohem horší situaci,“ vysvětlil ministr pro Týden.cz..Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jana Šulcová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Děte už do pí*i, chápete, do p**i!“ Politik ODS se rozzlobil. Ptali jsme se na dotace kolem předsedy Fialy. Tady další várka zjištění

5:00 „Děte už do pí*i, chápete, do p**i!“ Politik ODS se rozzlobil. Ptali jsme se na dotace kolem předsedy Fialy. Tady další várka zjištění

ParlamentníListy.cz mají letité kontakty na některé zástupce ODS v Brně. Spojuje je postava muže z š…