Zkušený komentátor: David Rath je morální ubožák. Je jich tu ale víc

05.06.2012 10:11 | Zprávy

Když ihned po vypuknutí kauzy exhejtmana Středočeského kraje oslovovaly ParlamentníListy.cz zahraniční zpravodaje a komentátory s otázkou, jak na věc nahlížejí, většina z nich byla v prvních dnech skoupá na to, aby věc komentovala. Nebyl dostatek informací. Mezi oslovenými byl přitom i dlouholetý komentátor Jan Petránek, který mimo jiné podává zpravodajství z Čech pro Hlas Ruska. Týdny běží, a tak redakce otázku nyní směrem k němu znovu zopakovala.

Zkušený komentátor: David Rath je morální ubožák. Je jich tu ale víc
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Jan Petránek, novinář a publicista

„Ta kauza vyplynula na povrch jako nejočividnější nehoráznost. Ale těch nehorázností je tu v zemi moc. Třeba to, co prováděl Pavel Bém s Prahou, s Opencard. Taky to, že tu byla celá řada projektů, ve kterých létaly miliardy, jako třeba teď ten IZIP. Lidé, kteří nejsou daleko od bezprostřední znalosti toho, jak vypadá správa této země, říkají, že ročně od nás utíká přes sto miliard na korupci, a to je velmi zlé. Ten Rath je pak potom pod vlivem toho všeho, jen pouhou nepatrnou třešinkou na dortu. Horší je, že národ vnímá svoji bezmocnost a nevěří správě státu, policii a justici,“ řekl Jan Petránek ParlamentnímListům.cz.

Podle něj jsou ti muži, o kterých se nyní v souvislosti s korupcí hovoří v médiích - jako Martin Kocourek (ODS), nebo David Rath „morální ubožáci“. „A podobných morálních ubožáků je ještě velice mnoho na vlivných místech,“ upozornil dále Petránek.

Premiéra historie českého parlamentarismu

Připomeňme, že po třech týdnech za mřížemi vazební věznice a přesně měsíc po svém posledním sněmovním vystoupení bude v úterý mít  poslanec David Rath možnost předvést se před celou Sněmovnou a nejspíš i před veřejností. Obviněný je z korupce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Souček odepsán. „Ale pak nesmí v ČT nastat toto.“ Diváky by mělo zajímat

4:40 Souček odepsán. „Ale pak nesmí v ČT nastat toto.“ Diváky by mělo zajímat

Členové Rady ČT mají na svém úterním jednání v programu zabývat se odvoláním generálního ředitele Ja…