AMSP ČR: Němečtí investoři a obchodníci hodnotí české podnikatelské prostředí jako problematické

21.11.2013 10:01 | Zprávy
autor: AMSP ČR

V rámci 11.ročníku Dne podnikatelů České republiky, který každoročně pořádá Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), proběhlo v odpoledních hodinách v pražském hotelu Ambassador tradiční Exportní fórum, tentokráte zaměřené na Německo.

AMSP ČR: Němečtí investoři a obchodníci hodnotí české podnikatelské prostředí jako problematické
Foto: AMSP ČR
Popisek: AMSP ČR

Za účasti německého velvyslance Detlefa Lingemanna, prezidenta Česko-německé obchodní a průmyslové komory Rudolfa Fischera, ředitele české pobočky Konrad-Adenauer-Stifftung Wernera Böhlera a dalších významných osobností německého a českého institucionálního prostředí a byznysu bylo zahájeno společensko-ekonomické setkání zaměřené na šance a rizika vzájemného obchodu.

Diskusi moderoval předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček a na pódiu se postupně objevili úspěšní němečtí obchodníci v ČR, stejně jako naši exportéři. Německo je nejúspěšnější světovou ekonomikou posledních let a jednoznačným lídrem Evropy, ve které se podílí na celkových exportech více jak 60%. Z celosvětového pohledu si udržuje exportní i importní pozici hned za Čínou a USA a na celosvětovém exportu se podílí neuvěřitelnými 10%. Je rozhodujícím obchodním partnerem České republiky. Do Německa vyvážíme více jak třetinu domácí produkce a přijímáme nejvíce investic ze všech zemí světa. Petr Bednář (Tebeco spol. s r.o., Arthur Braun (bpv Braun Partners), Jiří Škop (Komerční banka) nebo například Karel Petrák (Česká exportní banka) prezentovali svoje zkušenosti nejen s přímým obchodem a právním prostředím, ale i s financováním exportu. Zajímavá byla i diskuse makroekonomického charakteru, týkající se nedávné intervence ČNB  dopadu na exportéry.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS zahájil kartelové řízení se dvěma IT firmami

16:32 ÚOHS zahájil kartelové řízení se dvěma IT firmami

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zahájil v minulých dnech správní řízení se dvěma společnostmi, …