AŽD Praha: Soutěž o nejlepší grafický návrh vlaku 851.026-5 má svého vítěze

04.12.2012 10:25

Unikátní soutěž vypsaná společností AŽD Praha o nejlepší návrh nové grafické podoby motorového vozu 851.026-5 je u konce. Vítězem se stalo Outsourcingové centrum GSA Brno, za něž poslal návrh jednatel Pavel Vaníček. Odměnou mu bude plně funkční model H0 bardotky 749.039 v barvách AŽD Praha v hodnotě asi 10 000 korun.

AŽD Praha: Soutěž o nejlepší grafický návrh vlaku 851.026-5 má svého vítěze
Foto: AŽD Praha
Popisek: AŽD Praha

„Autorovi vítězného návrhu bychom chtěli srdečně pogratulovat. V početné konkurenci zvítězil poměrně jednoznačně. Z celkových 197 respondentů mu dalo svůj hlas rovných devadesát,“ uvádí tiskový mluvčí AŽD Praha Jiří Dlabaja. V anketě hlasovali novináři píšící o železnici a zaměstnanci AŽD Praha.

Rekonstruovaný motorový vůz 851.026-5 chce společnost AŽD Praha využít jako měřící vůz evropského systému vlakového zabezpečovače ETCS. „Vlak bude k měření připraven na přelomu září a října 2013. Právě byly dokončeny projektové práce a začne se s vlastní rekonstrukcí motorového vozu. V dubnu bude instalováno technologické vybavení vozidla a původní motor bude vyměněn za Catepillar C 27,“ upřesňuje Jiří Dlabaja. Řídicí systém motorového vozu dodá společnost MSV elektronika. Poté bude instalováno Automatické vedení vlaku AVV a v červenci nastane instalace měřicí technologie ETCS.

Tato technologie má za úkol sjednotit zabezpečovací systémy v Evropě. Do jeho vývoje se zapojila také AŽD Praha, která vyhrála výběrové řízení na jeho instalaci u nás.

Grafická soutěž byla ukončena 16. listopadu. Přišlo celkem 43 návrhů, z nichž podmínky splnilo 31. Kompletní výsledky soutěže najdete na stránkách www.azd.cz/soutez.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústecký kraj: V Gdaňsku proběhla evropská premiéra jednotky PESA 654 RegioJet pro regionální spoje

12:39 Ústecký kraj: V Gdaňsku proběhla evropská premiéra jednotky PESA 654 RegioJet pro regionální spoje

Největší ryze soukromý osobní železniční dopravce ve střední Evropě, RegioJet, a zástupci předního e…