Průzkumné týmy v Boleticích, místa velení na Libavé vzdálené stovky kilometrů. Do prostoru vstupovaly drony, komunikaci ovlivňovalo rušení a informace musely proudit rychle, přesně a bezpečně. Tak vypadala část cvičení Ghost Hunters 2026, největší letošní prověrky průzkumných a zpravodajských jednotek Armády České republiky.
Do výcviku, který v polovině května probíhal ve vojenských újezdech Libavá a Boletice i v dalších lokalitách napříč republikou, se zapojilo více než 1000 vojáků. Cvičení organizoval 53. pluk průzkumu a elektronického boje, který jej pravidelně připravuje jednou za dva roky.
Ghost Hunters je zaměřen na komplexní nasazení jednotek zpravodajského zabezpečení, průzkumu a elektromagnetického boje. V praxi jde o prověrku schopností takzvaných očí a uší armády, tedy jednotek, které zajišťují informace nezbytné pro rozhodování velitelů.
Bojiště bez pevného zázemí
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


