Autodrom Most: Promotér FIA ETRC zveřejnil kalendář závodů na rok 2019, Most pochopitelně nechybí

08.10.2018 15:32 | Zprávy

European Truck Racing Association (ETRA), promotér evropského šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship (FIA ETRC), zveřejnil předběžný kalendář závodů pro sezonu 2019.

Autodrom Most: Promotér FIA ETRC zveřejnil kalendář závodů na rok 2019, Most pochopitelně nechybí
Foto: Autodrom Most
Popisek: Kalendář FIA ETRC sezony 2019 zahrnuje závody na osmi evropských okruzích

Také v příštím roce se domácí fanoušci mohou těšit na tradiční závodní víkend Czech Truck Prix na mosteckém autodromu, který truckerské týmy přivítá už posedmadvacáté ve dnech 30. srpna až 1. září. „Náš termín je jistý. Zájemci si už mohou na našich webových stránkách www.autodrom-most.cz zakoupit e-vstupenky,“ potvrdila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Autodrom už dříve zveřejnil i termín dalšího významného podniku sezony 2019. Je jím prestižní mezinárodní šampionát supersportovních vozů ADAC GT Masters. Na úspěšnou letošní dubnovou premiéru v Mostě naváže tentokrát o víkendu 17. až 19. května. „O dalších závodních sériích, které pro příští sezonu chystáme, budeme informovat v následujících dnech,“ doplnila Svobodová.

Letos se stal už potřetí vicemistrem Evropy FIA ETRC český jezdec z týmu Buggyra Adam Lacko. Loni si vychutnal svůj premiérový triumf, titul šampiona se mu ale obhájit nepodařilo. Proti byl německý matador a nyní už pětinásobný evropský šampion Jochen Hahn. Ve voze Iveco si vedl po celou letošní sezonu suverénně, titul oslavil s předstihem už po předposledním závodním víkendu ve francouzském Le Mans. To Lacko potvrdil stříbrnou příčku až v závěrečných bojích ve španělské Jaramě 6. a 7. října. V obou hlavních závodech dojel na třetím místě, nedal tak šanci dotírajícímu domácímu jezdci Antoniovi Albacetemu. Buggyra se po loňském triumfu v hodnocení týmů letos musí spokojit s bronzovou příčkou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Irena Němcová byl položen dotaz

Program

Tvrdíte, že se vám podařilo do programu nové vlády prosadit velkou část ze vašeho programu. Nebylo ale jednou z vašich hlavních priorit referendum o vystoupení z EU a NATO? A co vím, to nebude. A jak to bude s uprchlíky z Ukrajiny? Slibovali jste zásadní změny. Jaké nastanou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Výroba masa opět vzrostla, nejvíce drůbežího

19:28 ČSÚ: Výroba masa opět vzrostla, nejvíce drůbežího

Ve 3. čtvrtletí 2025 se na jatkách vyrobilo celkem 117 868 tun masa, meziročně o 5,5 % více, z toho …