Budějovický Budvar má za sebou úspěšný obchodní rok

13.01.2015 8:29 | Zprávy

Budějovický Budvar, n. p. dosáhl v roce 2014 velmi dobrých obchodních výsledků. Prodal celkem 1 457 000 hektolitrů piva, což je meziročně o 2,5% více. Jedná se o nejvyšší roční výstav během 119 let existence pivovaru.

Budějovický Budvar má za sebou úspěšný obchodní rok
Foto: red
Popisek: Budějovický Budvar

„Na loňských výsledcích se podílel především export, který se zvýšil o 6% na úroveň 813 000 hektolitrů a byl nejvyšší v naší historii,“ říká Ing. Robert Chrt, obchodní ředitel Budějovického Budvaru. „Dokázali jsme významně zvýšit prodej na našich nejdůležitějších trzích v Německu a na Slovensku a k navýšení došlo také v mnoha dalších zemích. Navíc jsme vstoupili i na zcela nová obchodní teritoria,“ dodává Robert Chrt. Loni se tak počet exportních zemí zvýšil o pět na celkových 70. Pivovar začal nově vyvážet například do Republiky Kongo, Keni nebo Thajska. Pro srovnání, v roce 1991 vyvážel pivovar pouze do 18 států.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Proč vás, potažmo nás má v Bruselu zastupovat nějaký Slovák?

To to pěkně začíná. Proč jste si toho na sebe nabral tolik, když to evidentně nezvládáte? A kdy už to rozseknete s tím Turkem? Nebylo by nejjednodušší, kdybyste místo něj nominovali prostě někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberální institut: Výzva k deregulaci a posílení konkurenceschopnosti

16:13 Liberální institut: Výzva k deregulaci a posílení konkurenceschopnosti

Dokument vyzývá k akci a nastiňuje konkrétní návrhy na snížení regulační zátěže v Evropě a oživení j…