ČT: Zločin a trest v minisérii s Ondřejem Vetchým. Začíná Spravedlnost

05.03.2017 12:49

Jakou cenu musí zaplatit detektiv vyšetřující vraždu prominentního soudce, kterou spáchala jeho dcera? Kolika lidem jeho rozhodnutí změní život? A jak pomoci milované osobě a nezradit přitom sám sebe a všechny okolo? První díl třídílné kriminální minisérie Spravedlnost s Ondřejem Vetchým v hlavní roli uvede ČT1 v neděli 12. března ve 20.15 hodin.

ČT: Zločin a trest v minisérii s Ondřejem Vetchým. Začíná Spravedlnost
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Logo ČT
reklama

První díl minisérie otevírá scéna, kdy dvacetiletá Lily (Elizaveta Maximová) přibíhá uprostřed noci do bytu svého otce, policejního vyšetřovatele Richarda (Ondřej Vetchý), aby se mu přiznala, že v sebeobraně zabila svého milence. Tím je prominentní soudce Kowalski. Richard se, pro dobro své dcery, odhodlá k osudovému rozhodnutí – zamete stopy a tělo zakope. Kowalského ostatky jsou ale brzy nalezeny a vyšetřování je přiděleno kriminalistickému týmu, který vede právě Richard. Postupně získávané důkazy jsou ale v rozporu s verzí jeho dcery.

„Já jsem naštěstí nezažil nic takového, co řeší Richard. Je to ale téma, které je nejbolestivější a nejsilnější. Pokud je člověk normální, je v něm potřeba děti vychovávat přirozeně zakódována a chce pro ně to nejlepší,“ říká Ondřej Vetchý a pokračuje: „Každý člověk si s sebou nese svoje slabosti, hříchy a chyby. Ve Spravedlnosti jsou ale tato zranění extrémní a mnohem závažnější než v běžném životě.“ „Je to velké rozhodnutí pomoct milované osobě, ale přitom zradit všechny své osobní zásady – vše, co jste považovali za správné a neotřesitelné,“ doplňuje jej Peter Bebjak a dodává: „Vždy mě fascinovalo proč a jak se někteří dostanou až do takové situace, kdy jsou schopni spáchat těžký zločin. Při tvorbě všech těch dokumentárních a hraných kriminálních seriálů jsem se snažil přijít na to, kde je ta hranice, kdy se z ‚normálního‘ souseda stane ‚vraždící monstrum‘. Někdy je ta hranice velmi tenká.“

S Peterem Bebjakem spolupracoval Ondřej Vetchý už na oceňovaných Případech 1. oddělení. „Peter je velmi inteligentní režisér, který se dokáže věnovat i velmi složitým věcem. A i když zde mohlo dojít k určitému rozvolnění formy, protože nebyl vázán konkrétními případy, mohl si dovolit do Spravedlnosti vnést určitý subjektivní vhled. Myslím, že i přesto dokázal zachovávat formální postupy vyšetřování, a ke všemu si dohledat potřebné množství informací,“ říká ke spolupráci Ondřej Vetchý. Na důvěryhodnost a reálnost kriminální linky příběhu dohlížel odborný poradce Luboš Valerián, který v současné době zastává funkci velitele služby kriminální policie a vyšetřování správy Severomoravského kraje Policie ČR.

Ještě před televizní premiérou byl první díl minisérie uveden v nesoutěžní sekci Panorama na jednom z nejprestižnějších festivalů televizní tvorby FIPA.

hrají: Ondřej Vetchý, Martin Finger, Jan Plouhar, Elizaveta Maximová, Jitka Schneiderová, Kristýna Boková, Lukáš Vaculík, Aleš Bilík, Ondřej Malý, Veronika Jeníková, Lenka Krobotová, Dušan Urban a další, režie: Peter Bebjak // kamera: Martin Žiaran // scénář: Tomáš Bombík, Peter Bebjak // střih: Marek Královský // architekt: Petr Synek // kostýmy: Lucia Šedivá // hudba: Juraj Dobrakov // producent: D.N.A. production // kreativní producentka: Kateřina Ondřejková

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR převzala nové přilby, do konce roku ji dostane každý voják i záložník

22:57 Armáda ČR převzala nové přilby, do konce roku ji dostane každý voják i záložník

Armáda České republiky převzala první dodávku ochranných balistických přileb 2017 od české firmy Arg…