ČT generálním mediálním partnerem Českého paralympijského výboru

16.12.2013 19:53 | Zprávy

Česká televize dnes podepsala smlouvu s Českým paralympijským výborem. Jako generální partner se bude podílet nejen na přenosech z paralympijských her v ruském Soči a letních her z brazilského Ria de Janeira, ale také na přenosech vrcholných akcí pro handicapované sportovce, jakými jsou třeba mistrovství světa v cyklistice či atletice. Smlouva, uzavřená na čtyři roky, se vztahuje také na deaflympijské hry určené neslyšícím sportovcům.

ČT generálním mediálním partnerem Českého paralympijského výboru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel ČT Petr Dvořák

„Česká televize je významným podporovatelem českých sportovců a podpisem smlouvy toto naše výjimečné postavení v oblasti sportu stvrzujeme. Pevně věřím, že naši diváci budou na obrazovkách České televize fandit nejen našim hokejistům, ale i sledge hokejovému týmu, který se na paralympiádu probojoval již podruhé za sebou,“ konstatuje generální ředitel Petr Dvořák.

„Česká televize je tradičním partnerem Českého paralympijského výboru. Výraznou měrou se podílíme na každoročním vyhlášení nejlepších handicapovaných sportovců, připravujeme paralympijský magazín a zajišťujeme i obrazové zpravodajství z největších akcí. Svou podporu českým handicapovaným sportovcům jsme se rozhodli ještě posílit, a proto jsme dnes podepsali smlouvu, která z nás na příští čtyři roky činí generálního partnera,“ vysvětluje výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

První z vrcholných akcí, kterou bude Česká televize vysílat, budou zimní paralympijské hry v ruském Soči. Ty spadají do období 7. až 16. března 2014 a nabídnou rekordní program soutěží. Rozdá se 72 sad medailí v pěti sportovních disciplínách, do lyžařského programu bude poprvé zařazen také parasnowboard.

„Česká televize nabídne dosud největší objem vysílání z Paralympijských her. Kromě tradičních denních přehledů budeme poprvé vysílat rovněž přímé přenosy ze slavnostního zahájení a ze všech zápasů českého týmu v turnaji ve sledgehokeji,“ doplňuje Jiří Ponikelský.

Alžběta Plívová, tisková mluvčí

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Česká televize

Komunisté

Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Záchranná služba pokračuje v posilování provozu

22:31 MHMP: Záchranná služba pokračuje v posilování provozu

Záchranná služba hl. m. Prahy (ZZS HMP) posílila v první polovině tohoto roku významně svůj standard…