ČT začala natáčet třídílný televizní film Reportéři a ti druzí podle scénáře Josefa Klímy

21.11.2013 9:50 | Zprávy

Tento týden padla první klapka třídílného televizního filmu Reportéři a ti druzí v režii Dana Svátka. Minisérie bude vyprávět emotivně silné příběhy hrdinů, jejichž soukromí a profese se spojují v jeden těžko oddělitelný celek, a podobné to je i s jejich mezilidskými vztahy. V hlavních rolích se objeví Tereza Voříšková a Jiří Bartoška.

ČT začala natáčet třídílný televizní film Reportéři a ti druzí podle scénáře Josefa Klímy
Foto: ČT
Popisek: Nové logo České televize

„Série vypráví o dvacetileté Hedvice (Tereza Voříšková), která se chce stát novinářkou. Po přijetí do vydavatelství je přidělena k ostřílenému reportérovi Vlachovi (Jiří Bartoška), který ‚hulí jak fabrika?, počítače považuje za nutné zlo, jezdí ve staré ‚kraksně?, žije v paralelním vztahu s manželkou a milenkou, ale jinak je poctivý až k sebezničení. Scenárista Josef Klíma vybral pro televizní cyklus jeden z nejpozoruhodnějších osudů, s nimiž se jako dlouholetý novinář setkal, přičemž podobnost se skutečnými postavami současného mediálního prostředí je opravdu čistě náhodná,“ shrnuje kreativní producentka a dramaturgyně Reportérů a těch druhých Marča Arichteva.

„Josefa Klímy si velice vážím jako člověka, jako novináře i jako autora. V jeho scénářích nacházím nejen jeho osobní zkušenost, ale uvědomuji si i poctivost jeho novinářské práce,“ říká ředitel vývoje pořadů a programových formátů České televize Jan Maxa a dodává: „Režisér Dan Svátek prokázal letošní nominací svého filmu Occamova břitva na festivalu v Monte Carlu, že je jedním z velkých nastupujících talentů. Velmi se těším na spojení těchto dvou tvůrců v nové minisérii.“

V dalších rolích se diváci mohou těšit na Jana Plouhara (fotoreportér), Václava Jiráčka (kariéristický šéf vydavatelství) nebo Tomáše Töpfera v roli rozvážného šéfredaktora.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS zahájil kartelové řízení se dvěma IT firmami

16:32 ÚOHS zahájil kartelové řízení se dvěma IT firmami

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zahájil v minulých dnech správní řízení se dvěma společnostmi, …