ČVUT v Praze hostí podruhé Letní IT školu pro dívky

24.08.2016 7:33 | Zprávy

Od 22. do 26. srpna je České vysoké učení technické v Praze místem setkání nadaných studentek středních škol z celé České republiky. Dívky se budou učit základům IT disciplín tak, aby se později mohly zaměřit na obor, který je jim blízký.

ČVUT v Praze hostí podruhé Letní IT školu pro dívky
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

Kurzy probíhají v počítačových učebnách na Fakultě informačních technologií ČVUT a na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. Zájemkyně ve věku 14 až 19 let se seznámí s HTML jazykem, budou tvořit vlastní weby, zkusí si naprogramovat 3D tiskárnu. Dále se budou pracovat s vektory, legoroboty a samozřejmě je čeká i JavaScript. Kromě lekcí s lektory jsou pro ně připraveny exkurze na zajímavá pracoviště ČVUT (SageLab a Laboratoř inteligentních vestavných systémů), tak i do některých IT firem. Součástí týdne budou i inspirativní přednášky úspěšných žen v IT. Studentky se během týdne seznámí s univerzitou a zároveň získají přehled o svém dalším možném pracovním uplatnění.

„Prostřednictvím Letní IT školy chce ČVUT v Praze ukázat dívkám, že IT obory nejsou pouze pro kluky, ale že zde může najít uplatnění celá řada z nich. Rádi bychom, aby studentky středních škol objevily pro sebe možnost dalšího studia na technické univerzitě a tím směřovaly svoji kariéru do některého z technických oborů, v tomto případě do IT,“ uvádí koordinátorka projektu Ing. Ilona Prausová z Rektorátu. Aktuálně studuje IT obory 13 % studentek z celkového počtu studentů na Fakultě informačních technologií ČVUT a 15% na Fakultě elektrotechnické ČVUT.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prim Orlík. Od armádních hlubin k meteoritu

9:22 Prim Orlík. Od armádních hlubin k meteoritu

Zeptejte se kohokoli, kdo se vyzná v českých hodinkách, na ten nejdůležitější model, který kdy v Nov…