Česká manažerská asociace k parlamentním volbám 2017

25.10.2017 12:40

Česká manažerská asociace vyzývá novou politickou reprezentaci k nápravě řízení státu, jako první klíčový úkol. Fungování institucí je jednou z největších slabin konkurenceschopnosti České republiky.

Česká manažerská asociace k parlamentním volbám 2017
Foto: Česká manažerská asociace
Popisek: Česká manažerská asociace, logo.

Česká manažerská asociace vyzývá novou politickou reprezentaci k nápravě řízení státu, jako první klíčový úkol. Fungování institucí je jednou z největších slabin konkurenceschopnosti České republiky (Global Competitiveness Report, 2017). Vedle stavu institucí ČR zaostává v infrastruktuře, inovacích a vyspělosti podnikatelského prostředí. Manažeři upozorňují zejména na dlouhodobě nestabilní legislativu (47 % dotázaných, průzkum ČMA 2016) a na vysokou míru byrokracie a administrativy. Již třetí rok ČR v mezinárodní konkurenceschopnosti stagnuje na 31. místě ve světě.

Česká manažerská asociace vyzývá politické strany k zefektivnění fungování státu a jeho struktur a činností státního aparátu, což by mělo přinést uvolnění kreativity a aktivity lidí, kterou tolik potřebujeme. Vybízí k omezení nadbytečného počtu úředníků, jejichž nárůst za uplynulou dekádu je alarmující.

Od státního a veřejného sektoru Česká manažerská asociace očekává výrazné impulzy, které by napomohly zvýšit úroveň ekonomiky. Manažeři a podnikatelská sféra vyzývají k podpoře inovací všeho druhu v celé ekonomice. Většina manažerů zvyšuje konkurenceschopnost svých firem právě investicemi do inovací a nových technologií (64 % dotázaných, průzkum ČMA 2016).

Česká manažerská asociace vybízí k masivní a všestranné podpoře té části ekonomiky a firem, které jsou schopny zajistit přidanou hodnotu a produktivitu na nejvyšší evropské a světové úrovni. To je cesta k vyšší životní úrovni obyvatelstva a udržitelnému rozvoji společnosti.

Česká manažerská asociace (ČMA) je dobrovolným nezávislým sdružením řídících pracovníků – manažerů. Vznikla v roce 1990 a jejím posláním je působit na rozvíjení odborných schopností manažerů i jejich schopnosti vést pracovní týmy. Je jediným sdružením manažerů napříč obory a regiony. Přispívá ke zvyšování podnikatelské výkonnosti, konkurenceschopnosti, etiky řízení, kultury vztahů a odpovědnému postoji manažerů vůči zákazníkům i společnosti jako celku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hospodářská komora navrhuje zrušit odborářům daňové výjimky a osvobození z placení daní

11:58 Hospodářská komora navrhuje zrušit odborářům daňové výjimky a osvobození z placení daní

Hospodářská komora České republiky podporuje záměr ministryně financí Aleny Schillerové provést revi…