CzechTourism: Nová kniha představuje Česko jako velmoc UNESCO

3. 12. 2015 21:49

Česká republika UNESCO je název nové knihy fotografií Vydavatelství MCU, jejíž křest se uskutečnil v úterý 1. prosince v mediálním centru ORBIS. Autorem snímků dokumentujících památky UNESCO i kandidáty na seznam světového dědictví je renomovaný fotograf Libor Sváček.

CzechTourism: Nová kniha představuje Česko jako velmoc UNESCO
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism
reklama

Zachytit jedinečnou atmosféru památek UNESCO i kandidátů na zápis na seznam světového dědictví se podařilo fotografovi Liboru Sváčkovi v nové knize Vydavatelství MCU UNESCO – Česká republika. Publikaci, na níž spolupracovaly agentura CzechTourism i Národní památkový ústav, pokřtili spolu s autorem tři kmotři – generální ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková, generální ředitelka NPÚ Naděžda Goryczková a kastelán státního hradu a zámku Český Krumlov Pavel Slavko. Slavnostní křest se uskutečnil v úterý 1. prosince v mediálním centru ORBIS agentury CzechTourism.

„Jsem opravdu ráda, že CzechTourism mohl být u vzniku tak výjimečné publikace. Památky UNESCO jsou totiž jedním z tahounů cestovního ruchu a Česká republika se v tomto směru má čím pochlubit. Přeji proto knize, aby si našla cestu do všech knihoven v Česku i mnoha knihoven po celém světě a stala se inspirací na výlety za českými památkami,“ řekla Monika Palatková.

Kniha Česká republika UNESCO je již k dispozici v knihkupectvích po celé České republice. Publikace vzbudila značný zájem hned od počátku prodeje. Zakoupit ji je možné také na webových stránkách Vydavatelství MCU.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo průmyslu a obchodu: SPOJUJEME ČESKO. Zvládnout pandemii koronaviru pomáhají inovace a moderní informační a komunikační technologie

22:45 Ministerstvo průmyslu a obchodu: SPOJUJEME ČESKO. Zvládnout pandemii koronaviru pomáhají inovace a moderní informační a komunikační technologie

Aby se zabránilo šíření pandemie koronaviru, vyhlásila vláda v České republice nouzový stav a přijal…