DAKO-CZ dodá elektromechanické brzdové jednotky pro tramvaje v Katovické aglomeraci

10.07.2019 11:12 | Zprávy

Od ledna do února 2020 se budou v třemošnickém podniku DAKO-CZ vyrábět elektromechanické brzdové jednotky včetně řídící jednotky a záložního zdroje pro nové tramvaje, vyráběné společností Modertrans Poznaň. Hodnota zakázky se pohybuje okolo 10 milionů korun. Brzdovými systémy a komponenty DAKO bude osazeno celkem patnáct dvoupodvozkových moderních jednočlánkových tramvají s označením Moderus BETA MF, které budou nasazeny v Katovické aglomeraci.

DAKO-CZ dodá elektromechanické brzdové jednotky pro tramvaje v Katovické aglomeraci
Foto: dako-cz.cz
Popisek: DAKO-CZ

„Těší nás, že se partnerství se společností Modertrans stále prohlubuje. Naši vzájemnou spolupráci jsme započali již v roce 2007. První větší zakázku jsme realizovali v roce 2014 pro projekt modernizace tramvají TATRA RT6N1 a od té doby postupně získáváme další a další nové projekty. Poslední dvě zakázky jsou navíc specifické tím, že se jedná o produkty šetrné k životnímu prostředí,“ říká Dagmar Matúšová, generální ředitelka DAKO-CZ a doplňuje: „Produkty propagujeme pod označením WE BRAKE GREEN.“

Tramvaje s brzdovými systémy od DAKO-CZ jezdí v polské Poznani již nyní. V provozu je čtrnáct tříčlánkových tramvají TATRA RT6N1 a k dnešnímu dni dvacet osm moderních pětičlánkových tramvají Moderus GAMMA LF 02AC a LF 03ACBD z celkového počtu padesáti objednaných, na které společnost DAKO-CZ dodala hydraulický a elektromechanický brzdový systém.

„V aktuálním projektu je použita elektromechanická brzdová jednotka, která je určena pro brzdění tramvajových vozů s brzdou umístěnou na štítu trakčního motoru, kde plní funkci brzdy dobrzďovací, záchranné, zajišťovací a parkovací. Jednotka je pasivního typu a je vybavena mechanickým systémem nouzového odbrzdění,“ popisuje vedoucí projektu Luděk Štoček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český Těšín: Hlasování PaRo 2026 začíná

16:46 Český Těšín: Hlasování PaRo 2026 začíná

Naši občané i letos ukázali, že jim na našem městě záleží! Do participativního rozpočtu (PaRo) posla…