Filharmonie Hradec Králové zahajuje novou sérii koncertů

04.11.2022 9:48 | Tisková zpráva

Filharmonie Hradec Králové od listopadu pozve posluchače hudby na koncerty zpěváků, písničkářů i kapel. Otevře jim k tomu komorní prostor kavárny v suterénu. Návštěvníkům nabídne neformálnější prostředí, pohodlné sezení i vybavený bar. První koncert nového projektu NAHRANÍ v kavárně „pokřtí“ folkový písničkář Štěpán Klouček, který Filharmonie vystoupí 11. listopadu od 20 hodin.

Filharmonie Hradec Králové zahajuje novou sérii koncertů
Foto: fhk.cz
Popisek: Filharmonie Hradec Králové

„Filharmonii Hradec Králové lze vnímat jako prostor, ve kterém posluchačům nabízíme hudbu různých žánrů. Ty, kteří holdují spíše moderní hudbě tradičně zveme na naši Modrou řadu – tj. multižánrové koncerty, ve kterých se často pojí orchestrální podání s rockem, popem a dalšími žánry. Kavárna by měla přinést těmto posluchačům další rozměr zážitku. Tentokrát komornější a méně formální“, zve na koncerty produkční Filharmonie a projektu NAHRANÍ Vladimír Šrámek a doplňuje, že právě proto dostal projekt vtipný a dvojznačný název.

Štěpán Klouček je hudebník, zpěvák a jako pedagog působí na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka v Praze. Věnuje se zpěvu a hře na kytaru. Vystupuje sám, s looperem, s herečkou a zpěvačkou Brigitou Cmuntovou, s kapelou, v muzikálech, u sebe doma, ve škole, za školou, v neznámém baru, v důvěrně známém baru, v prázdném sále, v natřískaném divadle, na ulici, u plápolajícího táboráku, v zimě i v létě. Štěpán hraje převážně jazz, folk a pop. V Hradci zazpívá i zahraje šlágry vlastní i cizí.

„Tvorba Štěpána Kloučka je originální a zábavná. Skládá vlastní hudbu i texty, ale hraje také skladby Zuzany Navarové, Bruna Marse, Vlasty Redla, Damiena Rice a dalších. Tentokrát si na pódiu vystačí s kytarou a looperem, což je pro malý prostor kavárny ideální,“ doplňuje Šrámek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

22:33 Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

Správa železnic zlepšila kvalitu a dostupnost hlasových i datových služeb pro cestující ve vlacích n…