Gazprom Export o rozhodnutí arbitráže s RWE Supply&Trading CZ

30.06.2013 11:56

Gazprom Export potvrzuje, že 27 června 2013 dostala do rukou rozhodnutí mezinárodní arbitráže o sporu se společnosti RWE Supply&Trading CZ (předtím RWE Transgas) o přezkoumání ceny dlouhodobého kontraktu na dodávku plynu do ČR.

Gazprom Export o rozhodnutí  arbitráže s RWE Supply&Trading CZ
Foto: Hans Štembera
Popisek: Oheň, ilustrační foto

Toto je první arbitrážní řešení v praxi Gazprom Exportu, díky kterému se přezkoumali cenové podmínky dlouhodobého kontraktu dodávky. Gazprom Exportu se vždycky dařilo najít výhodné řešení cen se všemi svými partnery v rámci komerčních jednání. V průběhu celého arbitrážního řízení Gazprom Export několikrát nabízel RWE Supply&Trading CZ řešení touto cestou. Ale nehledě na všechny pokusy, které Gazprom Export uplatnil, neprojevil RWE Supply&Trading CZ žádný krok ke kompromisu.

Společnost RWE Supply&Trading CZ se mnohokrát vyjadřovala k svobodnému snížení cen a radikální revizí vzorce prodeje, a také o jiných požadavcích, ale arbitráž zamítnul značnou část nároku. V důsledku čeho, byl cenový vzorec  změněn, ale zdaleka ne tolik, jak považovali RWE Supply&Trading CZ.

„Z mého pohledu arbitrážní rozhodnutí je plně akceptované Gazpromexportem a odpovídá i tomu, co Gazpromexport   při  všech jednáních s RWE i navrhoval!“ míní expert Ing. Hugo Kysilka, marketingový ředitel, VEMEX s.r.o.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

ČT

Nejste sám, kdo si stěžuje na to, že pořad 168 zkresluje a vytrhuje vyjádření z kontextu. Proč se s tím ale něco nedělá? Lhát by neměli nikde v médiích, ale ČT se navíc nálepkuje jako veřejnoprávní.A myslíte, že je problém jen ve 168? Mě přijde celá ČT dost jednostranná, takže radši koukám na zprávy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Letošní Lipno Ice Marathon se díky počasí poběží na ledu

21:20 Turistický spolek Lipenska: Letošní Lipno Ice Marathon se díky počasí poběží na ledu

Adéla Černá a Petr Beneš - organizátoři tradičního extrémního, běžeckého závodu Lipno Ice Marathon, …