HK ČR: Brazílie je branou do Latinské Ameriky

20.11.2013 17:31 | Zprávy
autor: komora.cz

Hospodářská komora České republiky (HK ČR) vede ve dnech 17. – 23. listopadu další ze svých doprovodných podnikatelských misí.

HK ČR: Brazílie je branou do Latinské Ameriky
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

Tentokrát 20 zástupců českých firem v čele s prezidentem HK ČR Petrem Kuželem doprovází předsedu Senátu Parlamentu České republiky Milana Štěcha na jeho pracovní návštěvě Brazilské federativní republiky. Město byznysu São Paulo, hlavní město Brasília a pro české firmy obchodně zajímavá Vitoria jsou města, kde české firmy jednají se svými brazilskými protějšky o možnostech navázání vzájemného obchodu.

V souladu s Exportní strategií HK ČR nabízí podnikatelům možnosti zvýšit objem exportu do zemí zejména mimo EU. Podnikatelé oceňují kooperaci a spolupráci Komory, Senátu ČR, MZV ČR, MPO ČR, MŽP ČR i bankovního sektoru, která poskytuje možnost podpory podnikatelům účastnit se dodávek v zahraničí.

„Letos se jedná již o 18. zemi, kam jsme vypravili početnou skupinu českých podniků majících zájem využít nabídky zahraničních trhů. V případě Brazilské federativní republiky můžeme hovořit o zaběhnutých oborech, ke kterým zejména v minulosti patřily investiční dodavatelské celky, ale nesmíme zapomínat i na stávající velmi úspěšnou spolupráci českých podniků s brazilskými protějšky, na které lze stavět. Spolupráce firmy Aerovodochody s firmou EMBRAER, velké objemy automobilového průmyslu, chemický průmysl, ale také velká oblast životního prostředí, to vše jsou konkrétní možnosti obchodní spolupráce. Česká zbrojovka CZ-BRASIL připravuje přímo v Brazílii svůj podnik. Zajímavé příležitosti zde využívají i gumárny Mitas, jejichž zástupce je součástí delegace,“ komentuje prezident Kužel.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS zahájil kartelové řízení se dvěma IT firmami

16:32 ÚOHS zahájil kartelové řízení se dvěma IT firmami

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zahájil v minulých dnech správní řízení se dvěma společnostmi, …