Jihočeský kraj: Kapacita našich škol je dostačující

22.09.2023 19:02 | Tisková zpráva

Rychlý sběr dat provedl během prvního školního týdne Jihočeský kraj na svých školách. Cílem bylo zjistit, zda jsou stávající kapacity krajem zřizovaných školských zařízení dostačující a nebude je potřeba navýšit. Potvrdilo se, že poptávka po studiu na jihočeských školách plně odpovídá nabídce a jejich kapacity tak není v tuto chvíli potřeba operativně navyšovat.

Jihočeský kraj: Kapacita našich škol je dostačující
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

„Situaci na krajem zřizovaných školách monitorujeme pravidelně. Nechceme připustit situaci, aby se jihočeské děti nemohly věnovat studiu oboru, který je zajímá, baví a ke kterému mají předpoklady jen proto, že jihočeské školy nemají dostatek kapacit,“ popsal náměstek hejtmana pro školství Pavel Klíma a ubezpečil, že situace na jihočeských školách je naprosto bezproblémová. „Na naše školy bylo podáno 15 456 přihlášek a do prvních ročníků nakonec skutečně nastoupilo 7 649 žáků. V prvních ročnících je tak stále volných 1 148 míst, z toho 432 volných míst připadá na maturitní obory a 716 míst na obory učební,“ uvedl pro zajímavost Klíma a upřesnil, že v prvním ročníku čtyřletých gymnázií je volných 28 míst, v šestiletých 17 a v osmiletých 5 míst.  Nejvíce volných míst je v oborech Kuchař a číšník, Strojní mechanik, Dopravní prostředky a Strojírenství.

reklama

autor: Tisková zpráva

jednání

Proč jste nebyl účasten jednání se zdravotníky, když s nimi jednal Fiala? Pozval vás na něj? Věděl jste, že jim ustoupí? Vy to nevníáte jako podraz?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP a odborové organizace se dohodly na dodatku ke kolektivní smlouvě

13:07 DPP a odborové organizace se dohodly na dodatku ke kolektivní smlouvě

Vedení Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) a všechny odborové organizace působící v DPP podepsaly …