Karlovarští památkáři reagují na podněty ASORKD

24.07.2015 23:06

Obor památkové péče karlovarského magistrátu obdržel od ASORKD podněty k zahájení řízení s vlastníkem historických objektů v Kyselce ve věci jejich zastřešení.

Karlovarští památkáři reagují na podněty ASORKD
Foto: Hana Čechová
Popisek: Zdevastované Lázně Kyselka u Karlových Varů

V odpovědi na toto podání konstatuje, že na objektech se průběžně pracuje, odstraňují se novodobé neodborné zásahy do historických konstrukcí, a objekty jsou dostatečně zabezpečené proti dalšímu poškozování. Dále informoval ASORKD, že objekt bývalé správy lázní není chráněnou památkou a nespadá pod působnost památkového zákona. U podání k objektu Vilemínka konstatuje, že podání je zcela mimo realitu, neboť u objektu nejen byla obnovena funkčnost střechy a zabezpečení ohrožených konstrukcí a detailů, ale v současné době pokračuje také obnova věže.

„Vzhledem k výše uvedenému konstatuje správní orgán Vaše podněty jako bezpředmětné a nebude zahajovat správní řízení podle Vašeho požadavku,“ uvádí se ve stanovisku odboru.

Naopak, odbor památkové péče jako orgán státní památkové péče vyzdvihuje dosavadní činnost současného vlastníka, společnosti Lázně Kyselka o.p.s., jejího představenstva a výkonného vedení, kladně hodnotí příkladnou spolupráci se všemi orgány státní památkové péče, Ministerstvem kultury, složkou odbornou i výkonnou, s odborníky a též s veřejností, které leží osud bývalých lázní v Kyselce nepředstíraně na srdci.

Jak uzavírá, je na místě vyslovit majiteli uznání, že se i přes nátlak nenechal strhnout k překotným a zdánlivě laicky snadným opravám toho, co v Kyselce zůstalo, ale že se naopak snaží dodržovat postupy odborné, podle současných metod památkové péče, a v tomto případě jediné relevantní.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: 13. platy letos vyplatí svým zaměstnancům více firem než loni. Nejčastěji v rozmezí 18 až 38 tisíc korun

7:34 Hospodářská komora: 13. platy letos vyplatí svým zaměstnancům více firem než loni. Nejčastěji v rozmezí 18 až 38 tisíc korun

Navzdory očekávaného zpomalení růstu české ekonomiky 13. plat nebo odměnu v podobné výši za letošní …