Kraj Vysočina navyšuje náborové příspěvky v nemocnicích

27.12.2021 7:29 | Tisková zpráva

Rada Kraje Vysočina dnes schválila navýšení náborových příspěvků jako opatření na podporu stabilizace zdravotnického personálu v krajem zřizovaných nemocnicích. Získají je noví zaměstnanci. Rada navíc rozhodla i o navýšení stipendií pro mediky a rozšířila nabídku studijní podpory i na obor stomatologie.

Kraj Vysočina navyšuje náborové příspěvky v nemocnicích
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Kraj Vysočina - logo

Náborové příspěvky jsou vypláceny z krajského rozpočtu. Jsou odstupňovány dle pracovních pozic pro mladé lékaře, lékaře s atestací, nelékaře s tím, že tato kategorie byla kromě sester nově rozšířena i o pozice se specializovanou způsobilostí. Náborové příspěvky jsou vypláceny jednorázově, jejich přijetím se nový zaměstnanec zavazuje odpracovat v krajské nemocnici nebo na záchrance minimálně 4 roky u lékařů a 3 roky u nelékařů. Lékařům je nově nabízen příspěvek ve výši 100 až 500 tisíc korun, nelékaři nově nastupují s příspěvkem 60 až 150 tisíc korun. Veškerou administraci náborového příspěvku zajišťují krajské nemocnice. Kraj Vysočina chce vyššími nástupními bonusy motivovat lékaře i sestry, aby na Vysočinu přišli.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Funkce

Podle vás Turek svým počtem funkcí nějak vybočuje? Podle mě je bohužel celá řada politiků, co myjí xxx funkcí. Proč tomu nezamezíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Nová skluzavka kadaňského koupaliště

16:32 Nadace ČEZ: Nová skluzavka kadaňského koupaliště

Spousta zábavy pro děti i dospělé s kouzelníkem Martinem Kellmanem, světovým barmanem Martinem Vogel…