Kraj Vysočina navyšuje náborové příspěvky v nemocnicích

27.12.2021 7:29 | Tisková zpráva

Rada Kraje Vysočina dnes schválila navýšení náborových příspěvků jako opatření na podporu stabilizace zdravotnického personálu v krajem zřizovaných nemocnicích. Získají je noví zaměstnanci. Rada navíc rozhodla i o navýšení stipendií pro mediky a rozšířila nabídku studijní podpory i na obor stomatologie.

Kraj Vysočina navyšuje náborové příspěvky v nemocnicích
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Kraj Vysočina - logo

Náborové příspěvky jsou vypláceny z krajského rozpočtu. Jsou odstupňovány dle pracovních pozic pro mladé lékaře, lékaře s atestací, nelékaře s tím, že tato kategorie byla kromě sester nově rozšířena i o pozice se specializovanou způsobilostí. Náborové příspěvky jsou vypláceny jednorázově, jejich přijetím se nový zaměstnanec zavazuje odpracovat v krajské nemocnici nebo na záchrance minimálně 4 roky u lékařů a 3 roky u nelékařů. Lékařům je nově nabízen příspěvek ve výši 100 až 500 tisíc korun, nelékaři nově nastupují s příspěvkem 60 až 150 tisíc korun. Veškerou administraci náborového příspěvku zajišťují krajské nemocnice. Kraj Vysočina chce vyššími nástupními bonusy motivovat lékaře i sestry, aby na Vysočinu přišli.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Nová skluzavka kadaňského koupaliště

16:32 Nadace ČEZ: Nová skluzavka kadaňského koupaliště

Spousta zábavy pro děti i dospělé s kouzelníkem Martinem Kellmanem, světovým barmanem Martinem Vogel…