Lesy ČR využijí před vyhlášením zakázky v oblasti IT předběžné tržní konzultace

14.01.2015 18:17

Lesy České republiky, s. p., uvažují o centralizaci elektronického ekonomického, účetního a obchodního informačního systému. Dosud tento systém na jednotlivých organizačních jednotkách podniku funguje decentralizovaně, což v dnešní době již neodpovídá potřebám podniku.

Lesy ČR využijí před vyhlášením zakázky v oblasti IT předběžné tržní konzultace
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR
reklama

Cílem Lesů ČR je postupný přechod na centralizovanou architekturu umožňující efektivní řízení a zpracování obchodně výrobních procesů podniku v on-line režimu. S ohledem na komplikovanost daného procesu a s cílem vypsat v budoucnu v předmětné oblasti příslušnou veřejnou zakázku Lesy ČR aktuálně využijí nový právní nástroj tzv. předběžné tržní konzultace, kterou nově umožňuje čl. 40 nové evropské zadávací směrnice (2014/24/EU).

„V oblasti veřejných zakázek chceme postupovat maximálně transparentně. Dvojnásob to platí o veřejných zakázkách v oblasti informačních a komunikačních technologií. V rámci předběžné tržní konzultace chceme získat relevantní informace o jednotlivých variantních řešeních podporujících ekonomické procesy Lesů ČR. Potřebujeme rovněž disponovat údaji, zda na trhu existují dostupné produkty či služby, které splňují naše předběžná očekávání,“ říká generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád.

Předběžná tržní konzultace znamená možnost zadavatele předtím, než vyhlásí veřejnou zakázku, komunikovat s dodavateli a zjišťovat jejich možnosti a návrhy řešení. Možnost účastnit se tohoto jednání má kdokoliv.  Detaily o předmětu uváděné předběžné tržní konzultace včetně souvisejících dokumentů jsou zveřejněny na internetových stránkách Lesů ČR, v sekci Veřejné zakázky.

„Věříme, že se nám podaří zjistit relevantní a objektivní informace o situaci a možnostech trhu, abychom mohli optimálně specifikovat budoucí řešení,“ doplňuje správní ředitel Lesů ČR Igor Kalix.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lesy ČR
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta podpoří iniciativu Tiskne celé Česko

13:19 Česká pošta podpoří iniciativu Tiskne celé Česko

Česká pošta od 19. března umožňuje odesílání roušek po České republice zdarma. Nyní se pošta rozhodl…