Letiště Praha: Dočasné pozastavení letů ze severní Itálie a Jižní Koreje

08.03.2020 15:30

V souvislosti s výskytem nákazy koronaviru platí od 5. března 2020 Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, na jehož základě došlo na 14 dní k přerušení přímých letů z vybraných destinací v severní Itálii do České republiky.

Letiště Praha: Dočasné pozastavení letů ze severní Itálie a Jižní Koreje
Foto: Archiv
Popisek: Letiště Praha - logo
reklama

Konkrétně se jedná o linky z Milána (letiště Bergamo a Malpensa), Benátek (letiště Marco Polo a Treviso) a Boloni. Do odvolání byly také pozastaveny přímé lety z/do jihokorejského Soulu. Cestujícím, kterým byl let zrušen, doporučujeme, aby na letiště nejezdili a obrátili se přímo na leteckou společnost, která by jim měla nabídnout náhradní řešení.

V tuto chvíli by se mělo přerušení letů ze severní Itálie dotknout během následujících 14 dní přibližně 70 letů. Ty provozují celkem tři letecké společnosti - easyJet, Ryanair a ČSA. České aerolinie však oznámily přerušení všech přímých letů mezi Prahou a destinacemi v severní Itálii již dříve. Přímé lety mezi Prahou a Soulem byly s platností od 5. března 2020 pozastaveny do odvolání, jedná se tak o linky letecké společnosti Korean Air i Českých aerolinií.

Letiště Praha na cestující dále velmi důrazně apeluje prostřednictvím mohutné informační kampaně v prostorách letiště. Na obou terminálech jsou umístěné velké informační tabule, polepy a plakáty, k dispozici jsou i letáky, které cestující informují o tom, co mají dělat v případě, že se vrací z rizikové oblasti a objeví se u nich známky respiračního onemocnění. Zároveň jsou zástupci Letiště Praha v nepřetržitém kontaktu s Orgány ochrany veřejného zdraví, například Hygienickou stanicí hlavního města Prahy. Těmto orgánům poskytujeme veškerou součinnost a informujeme je o situaci v provozu letiště.

Zároveň bylo po celém letišti rozmístěno více než 250 kusů zásobníků s desinfekcí, které jsou volně k použití pro všechny cestující i návštěvníky letiště. Na cestující a naše zaměstnance letiště apeluje, aby dodržovali základní hygienická pravidla.

Informace o již dříve nastavených opatřeních na Letišti Václava Havla Praha najdete ZDE.

Další aktuální informace naleznete také na Twitteru Letiště Praha @PragueAirport (ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM získal pozemek v hodnotě 18 milionů, pocházející z trestné činnosti

22:48 ÚZSVM získal pozemek v hodnotě 18 milionů, pocházející z trestné činnosti

Středočeské pracoviště ÚZSVM získalo na základě rozsudku Městského soudu v Praze pozemek v okrese Pr…