MPO: Náměstek ministra jednal se zástupci Ministerstva hospodářství a energetiky SRN a banky KfW

6.3.2016 6:45 odp.

Náměstek ministra průmyslu a obchodu Tomáš Novotný se 4. března setkal s vrchním ředitelem sekce energetické účinnosti Ministerstva hospodářství a energetiky SRN Thorstenem Herdanem a zástupci německé rozvojové banky KfW.

MPO: Náměstek ministra jednal se zástupci Ministerstva hospodářství a energetiky SRN a banky KfW
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Náměstek Tomáš Novotný, zodpovědný za sekci fondů EU, VaVaI a investičních pobídek, hovořil s vrchním ředitelem sekce energetické účinnosti Thorstenem Herdanem ze spolkového ministerstva hospodářství a energetiky SRN a se zástupci německé rozvojové banky KfW o posílení vzájemné spolupráce v oblasti podpory inovací, malých a středních podniků a energetické účinnosti prostřednictvím návratných finančních nástrojů, jako jsou úvěry, záruky a kapitálové vstupy.

Předmětem jednání byla rovněž spolupráce na poli aktivizace Českomoravské záruční a rozvojové banky, a.s., včetně její transformace na českou národní investiční banku. Proto se jednání zúčastnili i zástupci KfW, která patří mezi ‎největší rozvojové banky na světě. KfW úspěšně napomohla obnově Německa po druhé světové válce a podílí se na současnému rozvoji německé ekonomiky. Její zkušenosti tak mohou napomoci při transformaci Českomoravské záruční a rozvojové banky.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní kontrolní úřad: Ministerstvo financí nevyhodnotilo dopad účtenkové loterie na výběr daní, zbytečně zaplatilo 14 milionů Kč, chybovalo v investicích i pronájmech

16:11 Národní kontrolní úřad: Ministerstvo financí nevyhodnotilo dopad účtenkové loterie na výběr daní, zbytečně zaplatilo 14 milionů Kč, chybovalo v investicích i pronájmech

Výsledky kontroly NKÚ č. 21/12 - Majetek a peněžní prostředky státu, se kterými je příslušné hospoda…