Ministryně Karla Šlechtová v Jihočeském kraji ocenila přínos přeshraniční spolupráce

06.08.2015 14:05

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová první srpnovou středu navštívila Jihočeský kraj. Vyzdvihla především program přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Bavorsko, který se dlouhodobě řadí mezi nejúspěšnější z celé Evropské unie.

Ministryně Karla Šlechtová v Jihočeském kraji ocenila přínos přeshraniční spolupráce
Foto: MMR, mg
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová

„Jihočeský kraj v sobě skrývá obrovský potenciál vzhledem k dlouhodobě stabilnímu růstu, který klade důraz na tradiční odvětví v regionu. V pozadí nezůstávají ani ambice v oblasti podpory cestovního ruchu, a to díky turisticky atraktivní přírodě a krásné krajině s velkou koncentrací kulturních památek zapsaných na seznamu UNESCO. Nabídla jsem Jihočeskému kraji služby agentury CzechTourism v oblasti propagace turisticky atraktivních míst v území. K všestrannému rozvoji  Jihočeského kraje může přispět pochopitelně i program přeshraniční spolupráce České republiky se Svobodným státem Bavorsko, který je vzorovým příkladem toho, jak zřetelně jsou evropské peníze prospěšné pro kraje. Na tento trend se pokusí program přeshraniční spolupráce v programovém období 2014-2020 mezi těmito regiony navázat,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Dopoledne se ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová setkala se zástupci regionu, včetně hejtmana Jihočeského kraje a představitelů města České Budějovice. V průběhu jednání se zúčastnění seznámili s hlavními prioritami  Ministerstva pro místní rozvoj a především s dalšími plány  a možnostmi podpory pro kraje, o kterých ministryně Šlechtová informuje na svých cestách po naší zemi. „Během debaty jsme probrali kompletně všechno, agendy ministerstva  a hlavně já jsem si také vyslechla jejich problémy a od toho také po krajích České republiky jezdím, protože já to chci slyšet a cítím to jako svou povinnost,  chci, aby zástupci krajů, měst a obcí věděli, že mají v Ministerstvu pro místní rozvoj oporu, “ dodala Karla Šlechtová.

Po věcných rozhovorech si účastníci setkání prohlédli Jihočeský vědeckotechnický park v Českých Budějovicích, který slouží k podpoře průmyslového výzkumu a vývoje, a poté jejich cesta pokračovala do Českého Krumlova. Zde si ministryně Šlechtová prohlédla unikátní sbírku fotografií a především dobových snímků v Muzeu Fotoatelier Seidel, které je nevšední pro svoji autentičnost, a dostalo se i na prohlídku areálu kláštera v Českém Krumlově. Oba tyto projekty byly podpořeny z evropských dotací.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj nabídl seniorům takzvanou školu zdraví

7:34 Pardubický kraj nabídl seniorům takzvanou školu zdraví

Pardubický kraj připravil pro tento rok projekty Důstojný život seniorů v Pardubickém kraji – inform…