První požár vypukl ve čtvrtek 4.července v ranních hodinách na okraji lesa nedaleko Vysoké Lípy na ploše cca 24 m2. Druhý menší požár vzplál v nedělni 7. července krátce po poledni zřejmě od nedopalku cigarety nedaleko frekventované turistické cesty mezi Mariinou skálou a Vilemíninou stěnou na Jetřichovicku. Největší požár, který zachvátil cca 600 m2 lesního podrostu, pak hasiči likvidovali v pondělí 8. a v úterý 9. července v nepřístupném skalnatém terénu na Suchém vrchu nedaleko Rynartic.
Na hašení se podílely hasičské jednotky z Chřibské, Hřenska a České Kamenice. Správa národního parku tímto děkuje všem osobám, které se na odhalení a likvidaci požárů podíleli. Díky jejich včasnému zásahu se podařilo předejít dalšímu šíření požárů i větším škodám na majetku.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku




