NPÚ: První letošní dvojčíslo Zpráv památkové péče bude o barokní krajině

21.04.2017 14:52 | Zprávy

Krajina jako kulturní a přírodní dědictví, tak zní jedno z hlavních témat letošní památkové sezony. K tématu se budou vztahovat nejen přednášky a akce pro veřejnost, ale také odborné publikace. Jednou z prvních v tomto roce bude obsáhlé dvojčíslo Zpráv památkové péče na téma barokní venkov a krajina.

NPÚ: První letošní dvojčíslo Zpráv památkové péče bude o barokní krajině
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav

Číslo vychází z loňské mezinárodní konference, které se zúčastnili přední odborníci na barokní architekturu a umění. Příspěvky Rostislava Šváchy, Martina Mádla, Víta Vlnase, Sylvy Dobalové nebo Petra Macka v něm hledají odpověď na otázku, co to vlastně je „česká barokní krajina“ a mapují i související témata. Například jaký byl vztah mezi uměním v regionech a centrech, jestli má venkovská architektura vlastní typologii, nebo zda by šlo podobně uvažovat i o krajině středověku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Jan Lipavský byl položen dotaz

CO VY NA TO, pane ministře?

„Celý Černín čeká, až se Lipavský sbalí.“ Z diplomatických kruhů hřmí 28.08.2025 4:44 | Komentář Čeští diplomaté s nadějí čekají na odchod Jana Lipavského z Ministerstva zahraničních věcí. Alespoň jejich část. Mnozí z nich se o své výtky s činy svého ministra podělili a popsali jeho slabiny.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Hazard pod kontrolou celníků: 42 zásahů, 89 automatů a půl milionu korun

13:33 Celní správa: Hazard pod kontrolou celníků: 42 zásahů, 89 automatů a půl milionu korun

Za uplynulých osm měsíců letošního roku provedla celní správa na území Moravskoslezského, Zlínského …