Na Univerzitě Karlově vyvrcholily oslavy 100. výročí založení Československa

27.10.2018 9:04

Slavnostním shromáždění akademické obce ve Velké aule Karolina vyvrcholily na Univerzitě Karlově oslavy 100. výročí založení Československa. Vedení univerzity a členové akademické obce se na něm setkali se zástupci zahraničních univerzit, společenského a kulturního života.

Na Univerzitě Karlově vyvrcholily oslavy 100. výročí založení Československa
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Univerzita Karlova v Praze

Slavnostní shromáždění navázalo na dvoudenní Mezinárodní rektorskou konferenci, která se od 24. října konala na Univerzitě Karlově a která přivítala řadu významných tuzemských a mezinárodních osobností jak z politické, tak akademické sféry.

Na slavnostním shromáždění ve Velké aule Karolina se svými projevy vystoupili JUDr. Pavel Rychetský, předseda Ústavního soudu ČR, José Manuel Barroso, bývalý předseda Komise EU, J.E. Peter Weiss, velvyslanec Slovenské republiky, rektor Univerzity Komenského v Bratislavě prof. Karol Mičieta a rektor UK Tomáš Zima.

Rektor UK Tomáš Zima připomenul nejvýznamnější události uplynulých 100 let československé/české republiky, během nichž studenti, absolventi a profesoři UK přispěli k budování československé společnosti. „Ohlížíme-li se dnes za celým československým a českým dvacátým stoletím, můžeme cítit také oprávněnou hrdost. V dobách nejtěžších totiž Češi a Slováci nakonec vždycky obstáli. Ať už byly mocenské represe a politický tlak jakékoliv a ať už přicházely odkudkoliv, dokázali se mu Češi a Slováci vždy postavit. Tohle vědomí má velkou cenu a velký význam nejen z pohledu historie, ale i dnes,“ uvedl rektor Tomáš Zima.

Slavnostním shromážděním Univerzita Karlovy zakončila oslavy 100. založení naší republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústecký kraj: Destinační agentury dostanou do kraje další dva miliony

7:34 Ústecký kraj: Destinační agentury dostanou do kraje další dva miliony

Čtyři destinační agentury – čtyři základní kameny Brány do Čech. Čtyři organizace, které mají za úko…