Nadace ČEZ: Moravskoslezští „dobráci“ dostali od nadace milion na boj s COVID-19

25.04.2020 14:02 | Zprávy

Dobráci neboli dobrovolní hasiči většinou pomáhají přímo v terénu – rozvážejí jídlo a léky seniorům, šijí a rozdělují roušky, dezinfikují obce. Ač se o nich příliš nemluví, jsou také v první linii.

Nadace ČEZ: Moravskoslezští „dobráci“ dostali od nadace milion na boj s COVID-19
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Jejich mimořádné nasazení proto ocenila Nadace ČEZ – v rámci krizové pomoci podpořila bezmála milionem korun sbory dobrovolných hasičů ve 23 městech a obcích Moravskoslezského kraje.  

Pomoc energetiků potěšila i hejtmana. "ČEZ opět zafungoval jako dobrý soused. Oceňuji hlavně rychlost, s jakou se podařilo vyřídit všech 23 grantů pro naše dobrovolné hasiče," řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. Do jednotlivých hasičských sborů poslala Nadace ČEZ celkem 965 000 korun.

NÁSLEDUJÍ PŘÍBĚHY A REAKCE Z JEDNOTLIVÝCH SDH

Bílovec
„Dosud jsme byli závislí na pomoci ostatních. Hasičskou zbrojnici, dům dětí a mládeže, školy a obecní prostory jsme dezinfikovali zapůjčeným generátorem ozónu, ochranné štíty a další pomůcky vznikaly u známých, kteří vlastní 3D tiskárny. Teď již budeme v tomto směru soběstační a plně akceschopní. Naše aktivity určitě neskončí ukončením nouzového stavu – očekáváme, že minimálně další půlrok budeme provádět činnosti, o kterých se nám ještě nedávno ani nezdálo. Mezi našimi členy ale cítím chuť a nadšení pomáhat těm, kteří naši pomoc potřebují. To s sebou přináší i mnohé neočekávané náklady a proto bychom chtěli Nadaci ČEZ poděkovat za přízeň a podporu.“
Starosta SDH Bílovec Radomír Fešar

Fulnek
„Protože máme ve městě několik občanů s diagnostikovaným koronavirem, rozhodli jsme se pomoci s dezinfekcí bytu postižených, ale také domovů pro seniory a veřejných míst. Z grantu proto pořídíme průmyslový generátor ozonu na dezinfekci. Jsme velice rádi, že se ČEZ postavil k aktuální situaci čelem, velice rychle zareagoval a snaží se pomoci bez zbytečného otálení a byrokracie.“
Starosta SDH Fulnek Jiří Marek 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Tisková zpráva

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Politické i trestněprávní důsledky pro bitcoinovou kauzu

Neměla by trestněprávní důsledky kauzy posoudit policie? A k těm politickým. Kdo z politiků by je měl nést jaké politické důsledky, když hlavní dva aktéři Blažek a Stanjura v politici skončili? Nebo podle vás je do toho zapleten z politiků ještě někdo další? Kdo? A co tedy vlastně přesně budete děla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: Kateřinská jeskyně odkryla další tajemství, kamennou destičku s klínovým písmem

22:03 Správa jeskyní: Kateřinská jeskyně odkryla další tajemství, kamennou destičku s klínovým písmem

Letošní epigrafický a archeologický výzkum Kateřinské jeskyně v Moravském krasu přinesl opět významn…