Náměstkyně ministerstva pro místní rozvoj jednala v OSN o „Habitatu III“ i o „Evropském Habitatu“

4. 8. 2015 11:55

V říjnu příštího roku se bude konat Třetí celosvětová konference OSN o bydlení a udržitelném rozvoji měst v Ekvádoru. Minulý týden se konalo jednání členů Byra Přípravného výboru pro tuto akci, kterého se zúčastnila Olga Letáčková, náměstkyně pro řízení sekce Národního orgánu pro koordinaci.

Náměstkyně ministerstva pro místní rozvoj jednala v OSN o „Habitatu III“ i o „Evropském Habitatu“
Foto: mmr.cz
Popisek: Olga Letáčková, právnička a náměstkyně ministra pro místní rozvoj, dříve ředitelka Úseku řízení kohezní politiky

Česká i Slovenská republika na těchto jednáních zastupují tzv. východoevropskou skupinu zemí OSN. Jsou součástí jedné z pěti regionálních skupin z celkem 193 členských států OSN. V rámci jednání Byra byl schválen vznik deseti skupin expertů z celého světa, kteří budou od září 2015 pečlivě připravovat návrhy a doporučení pro obsah dokumentu „Nová agenda pro města“. Tento dokument by měl být výstupem připravované konference „Habitat III“.

„Je důležité, abychom se aktivně podíleli na problematice bydlení a rozvoje měst. Za Českou republiku byli vybráni dva experti z Fakulty architektury ČVUT a Sociologického ústavu Akademie věd do dvou pracovních skupin zaměřených na téma urbanizace a politiky bydlení. Tím, že budeme mít své zástupce v pracovních skupinách, můžeme významně vstupovat do tematických oblastí, které se nás bezprostředně týkají,“ vyjádřila se k jednání Olga Letáčková, náměstkyně pro řízení sekce.

Zároveň se delegace sešla také se sekretariátem, který má na starost pořádání „Evropského Habitatu“. Jednání bylo zaměřeno na organizační i obsahovou stránku konference, kterou bude hostit Praha na jaře roku 2016 pro několik tisíc účastníků.

Obě konference, jak celosvětový „Habitat III“, tak „Evropský Habitat“, budou prvními implementačními akcemi OSN pro naplňování 17 cílů „Agendy udržitelného rozvoje 2030“. Jeden z cílů této nové agendy se přímo týká zvyšování kvality života ve městech a podmínek dostupnosti bydlení. Mezinárodní skupiny expertů, v nichž má Česká republika kvalifikované zastoupení, tak budou moci do svých návrhů zahrnout i tyto nové závazky na globální úrovni.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM v České Lípě poskytl skladové prostory místní knihovně

22:22 ÚZSVM v České Lípě poskytl skladové prostory místní knihovně

Českolipské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových poskytlo městské knihovně …