Národní památkový ústav: Nový přírůstek do výstavy Inspirace - Zvíkov

15.10.2022 10:59 | Tisková zpráva

Součástí prohlídkové trasy je i expozice hrad Zvíkov v díle malířů, grafiků, samouků a dětí. V tomto roce se kolekci podařilo doplnit o nový obraz od píseckého výtvarníka Vojtěch Říhánka (1900-1985).

Národní památkový ústav: Nový přírůstek do výstavy Inspirace - Zvíkov
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav

Na neškoleného malíře jde o nesmírně zajímavou kresbu jak technickým provedením (uhel), tak kompozicí a nezvyklou perspektivou. Výběr pohledu je výjimečný a spojit věž Hlásku s Píseckou branou do výsledného dramatického celku je tak nevšední, ojedinělé a vzácné, až podléháme pocitu, že jediné úsilí malíře směřovalo k potlačení klišé zobrazování hradu od jihu s mostem, věží a branou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Agromamuti

Mohl byste zveřejnit komu přesně a jaké částky posílá tato vláda? Myslím v souvislosti s vaším tvrzením o zasílání miliard agromamutům. Netvrdím, že neříkáte pravdu, jen bych ocenil, kdybyste byl konkrétní. Děkuji.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Bývalá kolonie u parku Zahrádky je po vyklizení odpadu přístupná veřejnosti

22:03 MHMP: Bývalá kolonie u parku Zahrádky je po vyklizení odpadu přístupná veřejnosti

Díky majetkové směně hlavního města s Klášterem dominikánů Praha se právě o toto území letos rozšíři…