Nemocnice Pelhřimov: Nové CT bylo slavnostně uvedeno do provozu

21.07.2017 15:33

Radiodiagnostické oddělení Nemocnice Pelhřimov získalo nového, vysoce moderního pomocníka pro diagnostiku. Je jím počítačový tomograf Philips Ingenuity Elite 128 v hodnotě 17 mil. Kč. Nákup přístroje byl realizován díky finančních prostředků z Evropských strukturálních a investičních fondů, které nemocnice získala na projekt Modernizace a obnova zdravotnické přístrojové techniky.

Nemocnice Pelhřimov: Nové CT bylo slavnostně uvedeno do provozu
Foto: ikrajvysocina.cz
Popisek: Nemocnice Pelhřimov
reklama

„Nový počítačový tomograf Philips je špičkový a osvědčený CT systém. Tento přístroj plně odpovídá našim požadavkům a umožňuje nám zvýšit kvalitu léčebné péče,“ říká ředitel nemocnice Ing. Jan Mlčák, MBA. Přístroj, který byl uveden oficiálně do provozu za účasti hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka dne 21. července 2017, patří totiž k nejmodernějším CT systémům a přináší zdravotníkům i pacientům mnoho výhod. „Servis starého CT byl již hodně finančně náročný a nemocnice na nové CT čekala dlouho. Nový tomograf je po všech stránkách a pro všechny velkým přínosem,“ řekl při slavnostním uvedení do provozu hejtman Běhounek.

Počítačová tomografie umožňující zobrazení vnitřních orgánů pacientů se používá při odhalování jak akutních, tak chronických onemocnění různých druhů. Technologie dává ošetřujícímu personálu informace o zkoumané oblasti, přičemž klíčovou podmínkou pro úspěšnou diagnostiku a následnou léčbu je tedy přesnost, kvalita a dobrá čitelnost pořízených obrazů. Nový přístroj umožňuje absolvovat toto vyšetření šetrnou a účinnou cestou – při vysoké kvalitě obrazu bez vysokých dávek ozáření /dávka ozáření se minimalizuje/.

Obměna CT přístroje byla nutná. Měsíc byli pacienti na toto vyšetření posíláni do jiných zdravotnických zařízení. Starý přístroj byl již na pokraji životnosti. „Nové CT umí snímat 128 řezů najednou s vysokou obrazovou kvalitou, rychlostí a kapacitou. Díky rychlosti přístroje dochází k časové úspoře, tedy vyšetříme více pacientů. Jednoznačnou výhodou je kvalita pořízených snímků a také dětský kalibrační fantom, exkluzivní nástroj pro optimalizaci systému při skenování dětí. K dispozici máme speciální pediatrické protokoly na bázi věku a hmotnosti,“ zhodnotil nového pomocníka primář oddělení MUDr. Václav Markvart. Umožňuje také lékaři kdykoliv a kdekoliv se připojit k vyhodnocovací stanici a prohlížet data i v trojrozměrných vizualizacích.

V rámci projektu Modernizace přístrojové techniky pořídí nemocnice v průběhu roku 2017 a 2018 v celkové hodnotě 93 mil. Kč. Novými přístroji budou vybavena také oddělení ARO, interní a chirurgická JIP, Centrální operační sály a centrální sterilizace, Gastroenterologická ambulance, novorozenecké oddělení, rehabilitace a další.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Jizerská 50 - viděna Šesti (osobnostmi české fotografie)

11:28 ČEZ: Jizerská 50 - viděna Šesti (osobnostmi české fotografie)

Nejen klienti Skupiny ČEZ, kteří zavítají do Zákaznického centra v Plzni, ale i všichni vyznavači bí…