Neonatologické oddělení Fakultní nemocnice Brno v roce 2016

21.03.2017 13:36

Neonatologické oddělení Fakultní nemocnice Brno zajistilo v roce 2016 péči pro 6 182 dětí narozených na Gynekologicko-porodnické klinice FN Brno. Oproti předchozímu roku znamená tento počet mírný nárůst, který byl patrný i v rámci celého Jihomoravského kraje, kde se narodilo 13 788 dětí.

Neonatologické oddělení Fakultní nemocnice Brno v roce 2016
Foto: fnbrno.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Brno - logo

Počty nedonošených novorozenců zůstávají obdobné, ještě více se ale zdokonalila koncentrace těchto případů do našeho perinatologického centra. V kategorii novorozenců s extrémně nízkou porodní hmotností (méně než 1 000 gramů) jsme dosáhli absolutní 100% koncentrace, tzn. že všech 45 extrémně nezralých novorozenců Jihomoravského kraje bylo porozeno ve FN Brno. Této skutečnosti bylo dosaženo dokonalým naplněním organizačních opatření včetně „transportu v děloze“.

Rok 2016 znamenal po šesti letech snižujícího se výskytu porodů dvojčat opět nárůst (meziročně ze 130 na 152 porodů), pro který ještě nemáme jednoznačné vysvětlení a čekáme na dubnové uveřejnění celorepublikových statistických ukazatelů.

Prioritou Neonatologického oddělení FN Brno je snižování nemocnosti a zdravotních následků perinatálních rizik, výsledky péče roku 2016 prokazují v tomto směru úspěšný trend.

Další prioritou je snaha o zajištění neustálého kontaktu rodičů s jejich dítětem. Zdravým a donošeným novorozencům toto základní právo a potřebu uspokojujeme již mnoho let. V posledních letech se snažíme rozšířit možnosti společného pobytu matky a dítěte i těm nejzranitelnějším a nejkřehčím miminkům, které přicházejí na svět předčasně nebo se rodí s nejrůznějšími zdravotními komplikacemi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Řetězce skupiny REWE zneužily významnou tržní sílu

17:56 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Řetězce skupiny REWE zneužily významnou tržní sílu

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil za zneužití významné tržní síly pokuty v celkové výši 16…