Povodí Moravy: Úpravy koryt se letos dočká několik obcí

17.01.2017 7:33

Pomístní oprava opevnění břehů, odstranění překážek z toku a odstranění nánosů z koryta – to jsou nejčastější aktivity, které v rámci údržby toků Povodí Moravy, s.p. provádí. Podnik tyto práce aktuálně zahájil v Újezdu u Tišnova, následovat bude úsek toku v Moravských Budějovicích a v blízkých Hornicích a Kojaticích, dále v okolí Moravské Třebové, v Lukách nad Jihlavou nebo v Radešínské Svratce.

Povodí Moravy: Úpravy koryt se letos dočká několik obcí
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Povodí Moravy

Minulý týden začala úprava toku v Újezdě u Tišnova, která kromě opravy dlažeb a těžby nánosů počítá také s opravou poškozeného stupně. Práce potrvají čtyři měsíce a ukončí je tzv. ozelenění stavby, kdy budou podél toku vysázeny nové dřeviny.

V první polovině roku Povodí Moravy, s.p. opraví nátrže břehů Kojatického potoka v Hornicích a Kojaticích, odstraní překážky a opraví břehové opevnění toku Rokytka v Moravských Budějovicích, z Kozlovského potoka v Lukách nad Jihlavou odtěží téměř 500 m3 sedimentu a doplní odplavenou uvolněnou dlažbu dna toku. Současně dokončí opravu jezu Plaveč na toku Jevišovka a v okolí Moravské Třebové provede odstranění nánosů a opravu opevnění břehů Udánského potoka a Třebůvky.

V době vegetačního klidu, tedy do 31. března 2017, budou dokončeny také břehové probírky porostů např. v Dluhonicích, Hodolanech a podél toku Desné, při kterých státní podnik odstraní poškozené, havarijní, zdravotně nevyhovující a především nepůvodní dřeviny (akát a javor jasanolistý).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Centrum pro regionální rozvoj: IROP významně podporuje infrastrukturu sociálních služeb a sociálního bydlení

15:13 Centrum pro regionální rozvoj: IROP významně podporuje infrastrukturu sociálních služeb a sociálního bydlení

Celkovou částkou 10,3 miliardy korun podpoří Integrovaný regionální operační program (IROP), který s…