Pražský dopravní podnik získal ocenění v mezinárodní soutěži The European Business Awards

11.05.2017 19:52

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) uspěl ve finále 10. ročníku soutěže The European Business Awards 2016/17. V kategorii největších firem (s obratem nad 150 milionů eur) byl DPP vybrán mezi top desítku firem a získal tak ocenění Ruban D‘Honneur. Do soutěže se během loňského roku přihlásily firmy více než ze 34 zemí.

Pražský dopravní podnik získal ocenění v mezinárodní soutěži The European Business Awards
Foto: Hans Štembera
Popisek: Centrální dispečink městské dopravy

DPP se v soutěži prezentoval svými úspěchy za poslední roky, nejprve formou video prezentace veřejnosti a poté i porotcům. V lednu a únoru vybírala národní šampióny veřejnost – celkem se sešlo více než 250 tisíc hlasů (mezi všemi soutěžícími). DPP nepostoupil do kategorie národních šampionů, ale byl zvolen odbornou porotou do kategorie největších firem (s obratem nad 150 milionů eur). Následně před porotou v Londýně DPP odprezentoval vize a směrování firmy.

V samotném finále pak znovu rozhodovala odborná porota, která výsledky oznámila začátkem května na slavnostním vyhlášení v chorvatském Dubrovníku. Ve finále největší soutěže svého druhu na světě se DPP ve své kategorii dostal do „top ten“. Ocenění Ruban D’Honneur získávají společnosti, jež charakterizuje mimořádný podnikatelský duch, inovace, vedoucí postavení na trhu a podnikavost.

„Jsme velmi rádi, že jsme získali toto prestižní evropské ocenění, které nás v obrovské konkurenci řadí mezi nejlepší firmy v Evropě. Ocenění má o to větší hodnotu, pokud DPP zastupuje veřejný sektor, provozovatele veřejné dopravy. Tedy sektor, který je občanům i cestovatelům velmi blízký – veřejnou dopravu využil ve svém životě takřka každý,“ řekl po slavnostním vyhlášení v Dubrovníku Jiří Došlý, vedoucí oddělení Oborové vztahy DPP.

Adrian Tripp, generální ředitel European Business Awards, uvedl: „Tyto společnosti jsou nejlepší v Evropě. Představují inovace, etiku a finanční úspěchy a jsou skvělými příklady růstového potenciálu pro evropské podniky na náročném globálním trhu. Společně vytvářejí lepší budoucnost pro nás všechny. Gratuluji DPP k jejich úspěchu.“

Jean Stephens, generální ředitel společnosti RSM International, šesté největší sítě nezávislých auditních, daňových a poradenských firem, která je dlouhodobým sponzorem ocenění, uvedl: „V RSM se domníváme, že je důležité ocenit aktivity úspěšných a prosperujících firem, které jsou zásadní silou, napomáhající růstu a stimulující ekonomiku. Nositelé Ruban D’Honneur a vítězové jednotlivých kategorií prokázali výjimečné podnikatelské schopnosti, inovace, cit pro vedení firem a podnikatelskou prozíravost. Jsou také dobrým reprezentantem své země a všem jim přeji hodně úspěchů do budoucna.“

Společnost RSM, která má zastoupení ve 42 evropských zemích, podporuje The European Business Awards od zahájení této soutěže. Jejím hlavním cílem je oslavovat a podporovat vynikající firmy a rozvoj silného a úspěšného podnikatelského prostředí v celé Evropě.

Další informace o soutěži a jejích vítězích naleznete zde: www.businessawardseurope.com.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Papaláši

Nemáte dojem, že se vy politici, evidentně SPD nevyjímaje, chováte jako papaláši? Přijde vám etické zvyšovat si platy, když většině lidem klesají, a když ještě k tomu pobíráte náhrady? Navíc podle vás je v pořádku a etické vůči nám lidem, kteří vše platíme z našich daní, pobírat náhrady v plné výši,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SVS: Veterinární dozor se na jaře zaměřuje na začínající farmářské trhy

7:06 SVS: Veterinární dozor se na jaře zaměřuje na začínající farmářské trhy

S příchodem jara v České republice tradičně startuje také sezóna farmářských trhů a Státní veterinár…