Probační a mediační služba: Multidisciplinární setkání

08.03.2018 12:39

Dne 16.2.2018 a 23.2.2018 se uskutečnila v Brně na Městském státním zastupitelství multidisciplinární setkání organizovaná Probační a mediační službou se zástupci soudu, státního zastupitelství, Policie ČR, orgánů sociálně-právní ochrany jednotlivých městských částí a obcí s rozšířenou působností, neziskových organizací, diagnostického ústavu a pedagogicko-psychologické poradny.

Probační a mediační služba: Multidisciplinární setkání
Foto: Probační a mediační služba ČR
Popisek: Probační a mediační služba ČR, logo.

Tématem setkání bylo představení stávajících i nových probačních a resocializačních programů pro nezletilé, mladistvé a mladé dospělé klienty. Tyto programy jsou efektivním nástrojem při práci s problémovými klienty. Jejich efekt je široký a dlouhodobý.

První z prezentovaných programů realizuje Probační a mediační služba v projektu „Na správnou cestu! II“. Program se jmenuje „Proti násilí I“ a je určený mladistvým pachatelům násilných provinění a program „Proti násilí II“ zaměřený na mladé dospělé pachatele násilných trestných činů. Mimo tyto programy ještě funguje ve 4 městech republiky program Krátkodobého zaměstnávání, který cílí na mladistvé pachatele s cílem jim nabídnout vhodnou pracovní činnost, za kterou budou finančně ohodnoceni a budou moci uhradit způsobenou škodu. Toto má posílit jejich zodpovědnost a také poslouží jako prevence dluhové pasti.

Centrum dopravního výzkumu představilo program pro řidiče s problémovou řidičskou praxí REPADO. Jde o rehabilitační program pro změnu postojů řidičů.

Dále byly představeny probační, preventivní a resocializační programy neziskové organizace Ratolest Brno, které jsou určeny dětem, mladým lidem a dospělým, kteří porušili zákon, nebo se pohybují na jeho hraně. Konkrétně šlo o tři programy Aristoteles, Změnit Směr a Z kruhu ven.

Přítomní hosté k jednotlivým programům diskutovali a přidávali své postřehy, dle organizace, ve které působí. Obecně bylo o téma zájem a prvního setkání pro Brno-město se zúčastnilo okolo 50 zástupců různých profesí z oblasti mládeže. Druhé setkání bylo zorganizováno pro soudní okres Brno-venkov.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Karla Maříková byl položen dotaz

A a B

Je hezké, že chcete všem přidávat, navyšovat dávky, ale proč neříkáte i to B - tedy kde na to vzít? Jste pro zýšení daní? Jakých?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Z potravin zelená energie

22:16 Celní správa: Z potravin zelená energie

Pardubičtí celníci zajišťovali přímý dohled nad likvidací potravin. Téměř 7 tun mražených výrobků vč…