Průzkum: Většina Čechů podporuje jadernou energetiku

27.07.2015 12:30 | Zprávy

Jak ukázal aktuální exkluzivní průzkum společnosti SANEP, který se zaměřil na otázky týkající se prolomení těžebních limitů a rozvoji jaderných elektráren, v souhrnu 52,6 procenta domácí populace dává zelenou podpoře prodloužení těžby v dolu Bílina.

Průzkum: Většina Čechů podporuje jadernou energetiku
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Hnědouhelný lom Československé armády nacházející se v severočeské hnědouhelné pánvi

Naopak v případě posunutí těžby v lomu ČSA je v souhrnu 63,6 procenta dotázaných přesvědčeno, že by se měl upřednostnit názor obyvatel Horního Jiřetína, kteří se v obecním referendu většinově vyslovili proti zbourání svých domů. Drtivá většina domácí populace (78,4 procenta) pak podporuje dostavbu jaderných bloků jaderných elektráren Temelín a Dukovany.

V obecně položené otázce zaměřené na názor respondentů na prolomení těžebních limitů a dostavby jaderných bloků jaderných elektráren Temelín a Dukovany, pak 37,3 procenta respondentů sdílí souhlasí s opatřeními, které zajistí energetickou nezávislost ČR. Tato skupina dotázaných tedy podporuje v zájmu energetické nezávislosti ČR vedle jaderné energetiky jak prodloužení těžebních limitů dolu Bílina, tak i posunutí těžby v lomu ČSA. Dalších 31,5 procenta respondentů pak podporuje rozvoj jaderné energetiky, ale již nepodporuje prolomení těžebních limitů.   

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS: Výrobce dětské výživy dostal pokutu přes 2 miliony korun

7:27 ÚOHS: Výrobce dětské výživy dostal pokutu přes 2 miliony korun

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil pokutu 2,28 milionů korun společnosti HERO CZECH …