Reakce MD ke zrušení tendru ze strany ÚOHS na provoz rychlíku mezi Plzní a Mostem

06.11.2015 9:35 | Zprávy

S rozhodnutím ÚOHS nesouhlasíme a podáme proti němu rozklad.

Reakce MD ke zrušení tendru ze strany ÚOHS na provoz rychlíku mezi Plzní a Mostem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo dopravy

Právě proto, aby nedošlo k diskriminaci žádného z účastníků soutěže, dali jsme do podmínek nabídkového řízení, že výše jízdného pro držitele takzvaných režijek bude odpovídat tarifu dopravce, nikoli sníženým hodnotám podle stávajícího systému režijního jízdného. Není pravda, že tarif pro držitele režijek určuje zákon.  Tarif svým rozhodnutím stanoví ministerstvo dopravy a to jasně deklarovalo, že pro soutěženou linku ponechá výši jízdného pro majitele režijek na uvážení dopravce.
Ministerstvo dopravy věří, že ÚOHS svůj postoj přehodnotí. Rozhodnutí zatím není pravomocné, takže do přípravy soutěží na další dotované linky nijak zasahovat nebudeme. Pokud by skutečně měl závěr ÚOHS platit, byly by problémem režijního jízdného ohroženy nejen další soutěže na státní rychlíkové linky, ale i krajské tendry na regionální dopravu. MD by pak zřejmě bylo nuceno předložit návrh na zrušení paragrafu, který umožňuje stanovit režijní jízdné pro zaměstnance ČD, SŽDC a dalších vybraných státních organizací. Stejně jako v autobusové dopravě či u soukromých dopravců na železnici by tak o případných benefitech v oblasti jízdních dokladů rozhodoval sám dopravce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prim Orlík. Od armádních hlubin k meteoritu

9:22 Prim Orlík. Od armádních hlubin k meteoritu

Zeptejte se kohokoli, kdo se vyzná v českých hodinkách, na ten nejdůležitější model, který kdy v Nov…