SPS: Bezpečnější místa pro koupání a zklidnění plavby jsou připraveny na letní sezónu

20.06.2019 17:37

Žluté bóje znovu vymezují plochy pro bezpečné koupání na Slapech, Velkých Žernosekách nebo Těrlicku a nově i na vybraných úsecích horní Vltavy. Kvůli tragické nehodě v Budapešti doporučuje Státní plavební správa půjčovnám plavidel, aby aktivně nabízeli plovací vesty.

SPS: Bezpečnější místa pro koupání a zklidnění plavby jsou připraveny na letní sezónu
Foto: Státní plavební správa
Popisek: Státní plavební správa
reklama

„Pro letošní rok již platí dopravní opatření, která obnovují žlutými bójemi vymezené plochy pro bezpečné koupání na oblíbených vodních nádržích, obnovují místa pro výtlačný režim plavby v Praze, na Slapech, Velkých Žernosekách, Těrlicku a nově i na vybraných úsecích horní Vltavy. V lokalitách Cholín a Kobylníky na Slapech se nově převádí plavba na pravou stranu plavební dráhy, kde nejsou vázána plavidla či plovoucí zařízení,“ řekla ředitelka Státní plavební správy Klára Němcová po schůzce s ministrem dopravy Vladimírem Kremlíkem. (K dopravním opatřením na Slapech je nově speciální mapa opatření.)

„Státní plavební správa pro toto léto také připravila doporučení pražským půjčovnám plavidel, aby v souvislosti s nedávnou nehodou v Budapešti zajistily pro neplavce především z řad asijských turistů plovací vesty,“ dodává ministr dopravy. V průběhu července také Česká televize odvysílá ve spolupráci s Ministerstvem dopravy a Státní plavební správou krátké spoty zaměřené na potřebnost dodržování plavebních pravidel a vzájemnou ohleduplnost, protože i plavec je účastníkem plavebního provozu. (Spoty jsou k dispozici na webu České televize ZDE)

V loňském roce došlo na českých řekách a vodních plochách pouze k 21 plavebním i výrazný nárůst rekreační plavby především na severní Moravě. Plavební úřad chce také ještě letos zajistit možnost elektronického podání žádostí o vůdcovské průkazy nebo spustit webovou aplikaci pro rezervace termínů technických prohlídek plavidel, realizace projektu RIS COMEX na sjednocení služeb říčního informačního systému v rámci labsko-vezerského koridoru a dokončení webového portálu plavebních map v ČR.

Státní plavební správa (SPS) je organizace, která má na starosti výkon státní správy v oblasti tuzemské vodní dopravy a dozor nad vodní plavbou v ČR. Hlavními oblastmi činnosti je vydávání průkazů technické prohlídky a plavebního dozoru. Příští rok oslaví SPS 100 let. Více informací naleznete na webu Státní plavební správy (ZDE) a na twitterovém účtu ředitelky SPS Kláry Němcové (ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Češi v Mali podporují výcvik, školství i sociální centra

21:23 Armáda ČR: Češi v Mali podporují výcvik, školství i sociální centra

Těsně před předáním velení španělským kolegům se českým vojákům, působícím v misi EUTM Mali, podařil…