SSŠVT: 4. ročník soutěže IT-SLOT vyhrál Jakub Cach z pardubické ZŠ Polabiny 1

16. 12. 2013 18:16

V populární vědomostní soutěži uspěl nad 30 nejlepšími z 1. kola. Celkově v letošním 4. ročníku zvítězil nad 2456 protivníky z 112 základních škol po celé ČR.

SSŠVT: 4. ročník soutěže IT-SLOT vyhrál Jakub Cach z pardubické ZŠ Polabiny 1
Foto: SSŠVT
Popisek: Soukromá střední škola výpočetní techniky NEPOUŽÍVAT

Druhé kolo 4. ročníku celostátní soutěže pořádané Soukromou střední školou výpočetní techniky v Praze (SSŠVT) v informatice s názvem IT-SLOT (zkratka Systém Logických Otázek) celkově vyhrál student Jakub Cach ze Základní školy Polabiny 1 v Pardubicích. Finále se odehrálo na „půdě“ Soukromé střední školy výpočetní techniky na pražském Proseku. Ve finále zvítězil mezi 30 nejlepšími aktéry, kteří postoupili z celkového rekordního počtu 2456 soutěžících ze 112 základních škol po celé ČR. Musel získat neuvěřitelných 24 bodů a odehrát v čase 13 minut a 19 vteřin. Na pomyslné stříbrné příčce skončil s třiadvaceti body Daniel Blažek v čase 21 minut a 50 vteřin z pražské ZŠ Litvínovská 600. Bronzovou příčku obsadil Josef Hlaváč s 22 body a časem 22 minut a 19 vteřin ze Základní školy Máj II z Českých Budějovic.

„Tímto bychom chtěli všem účastníkům poděkovat za účast v soutěži IT-SLOT. Zároveň děkujeme vyučujícím, kteří se podíleli na realizaci soutěže v prvním kole na jednotlivých školách,“ říká ředitel pořádající Soukromé střední školy výpočetní techniky Martin Vodička. Zaregistrované školy přihlásily 2456 žáků, z nichž první kolo odehrálo 2238 z nich. Byl to boj těch nejlepších žáků, kteří museli naplno uplatnit svoje logické myšlení.

Podle ředitele SSŠVT si vědomostní soutěž IT-SLOT kladla za cíl prohloubit atraktivní formou logické myšlení. „Pořadí výherců určilo počet správných odpovědí a při stejném počtu odpovědí rozhodl čas, za který byly otázky zodpovězeny,“ vysvětluje pravidla soutěže Martin Vodička.

Soutěž byla postavena na systému logických otázek pro žáky 8. a 9. tříd základních škol. Každému soutěžícímu bylo zvlášť vygenerováno 25 různých otázek z oblasti informatiky a logiky formou online testu. Za každou správnou odpověď získal soutěžící bod.

Jedna část soutěžních úloh byla zaměřena na oblast základních znalostí o informačních technologiích (internetu, hardwaru, softwaru, operačních systémech, komunikaci prostřednictvím ICT a programování). Druhá část soutěžních úloh byla věnována logickému myšlení.

Přihlášené školy

Mezi přihlášenými byly školy napříč všemi kraji v České republice vyjma Zlínského kraje. Vévodí Praha a Středočeský kraj. Dále Ústecký a Královéhradecký kraj. Ve výsledcích bodovali nejvíce žáci ze ZŠ a MŠ Šromotovo z Olomouckého kraje, ZŠ V. Hejny z Červeného Kostelce v Královéhradeckém kraji, dále ze Základní školy Nymburk a ZŠ s RVMPP Buzulucká z Ústeckého kraje.

30 nejlepších postoupilo do finále

Nejlepší hráči se utkají ve druhém kole, které je zároveň finálové. To se bude konat 12. prosince 2013 v budově pražské Soukromé střední školy výpočetní techniky na pražském Proseku. Soutěží se o zajímavé ceny nejen pro aktéry, ale i pro jejich školu. Partnerem IT-SLOT je firma Dell a businesss communication.

Výhry v soutěži

Mezi hlavními cenami pro školy je například tablet Dell Latitude 10, projektor Dell M115HD či monitor Dell UltraSharp U2412M (24"). Všichni účastníci finálového kola konaného 12. prosince 2013 získají poukaz na slevu ze školného na Soukromé střední škole výpočetní techniky ve výši 1 000 Kč. Pro žáky jsou dále připravená herní konzole Nintendo Wii Mini, Sony Playstation Portable PSP-E1004, multimediální přehrávač Energy Sistem 2204, MP3 přehrávače a Flash Disky a další zajímavé ceny.

Veškeré informace o soutěži je možné najít na webu http://www.it-slot.cz/

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trikolóra už funguje ve všech jihočeských oblastech

14:21 Trikolóra už funguje ve všech jihočeských oblastech

Nové politické hnutí Trikolóra, které minulý týden založil Václav Klaus mladší, se už začíná formova…