SYNOT: Lyžařský svah ve Zlíně se rozjede ještě letos!

23. 9. 2020 14:51

Lyžaři si ve Zlíně přijdou na své již v nadcházející zimní sezóně. Skupina SYNOT, která je novým majitelem lyžařského svahu ve Zlíně, jej totiž zprovozní ještě v letošním roce. Po letech majetkoprávních sporů a chátrání opuštěného areálu tak přichází zásadní změna. S novým majitelem svah již brzy opět „ožije“.

SYNOT: Lyžařský svah ve Zlíně se rozjede ještě letos!
Foto: SYNOT
Popisek: Lyžování ve Zlíně - ilustrační foto
reklama

„Již dříve jsem slíbil, že uděláme maximum k tomu, aby se vleky rozjely již v nadcházející zimní sezóně. A co jsem slíbil, to dodržím. Plánujeme sice postupnou modernizaci celého areálu, ale prioritou pro nás nyní je především jeho opětovné zprovoznění. Areál musí znovu sloužit svému účelu, a to co nejrychleji. Není důvod k tomu, aby zájemci o lyžování a snowboarding z řad dětí i dospělých čekali další rok,“ řekl senátor Ivo Valenta, majitel skupiny SYNOT, která je investorem celé akce.

Areál bude disponovat novou technikou pro zasněžování. Pořízena jsou tak nová sněžná děla i chrliče. Nainstalován zde bude zcela nový odbavovací systém, dva nové dětské pásy pro začínající lyžaře a také osvětlení, nově v LED technologii tak, aby zde bylo komfortní také večerní lyžování.

Lyžařům je tak, jako dosud k dispozici sjezdovka o délce cca 300 m a vlek – tzv. poma. Nechybí samozřejmě ani malá sjezdovka pro děti. Jak skupina SYNOT avizovala již dříve, areál nebude sloužit jen veřejnosti.

„Chceme, aby byla sjezdovka dostupná všem a zázemí zde našli nejen zájemci z řad veřejnosti, ale především školy od mateřských až po univerzitní či sportovní kluby a oddíly, a to jak místní, které bojují s nedostatkem prostor pro sportovní a volnočasové aktivity, tak z okolních měst - například z Uherskohradišťska, Otrokovic, Napajedel, Kroměřížska, Luhačovicka a podobně,“ přibližuje dále detaily projektu senátor a podnikatel Ivo Valenta a dodává: „Postupně plánujeme areál otevřít k celoročnímu využití, kdy poslouží jako venkovní sportoviště, místo pro konání sportovních soustředění a soutěží, dětských táborů, společenských akcí, případně festivalů a podobně. Nyní se ale primárně soustředíme na rozjezd zimní sezóny. Lyžaři si to po několika letech strádání zaslouží.“

Nejde o první podobnou aktivitu skupiny SYNOT. Ta je totiž současně majitelem lyžařského střediska ve Velkých Karlovicích, v lokalitě Kyčerka.

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a exsenátora Iva Valenty

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SMS ČR: Vláda ignorovala stovky připomínek a miliardy na obnovu se minou účinkem

21:14 SMS ČR: Vláda ignorovala stovky připomínek a miliardy na obnovu se minou účinkem

Vláda Andreje Babiše na pondělním jednání schválila Národní plán obnovy, který má české ekonomice po…