SŽDC: V Mladé Boleslavi skončila rekonstrukce železničního mostu

02.10.2018 21:10

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dokončila ve stanoveném termínu rekonstrukci železničního mostu v Mladé Boleslavi. Realizace projektu byla zahájena v březnu 2018, hlavním dodavatelem byla společnost STRABAG Rail a. s. Investice dosáhla částky 25,5 mil. Kč (bez DPH) a šlo o prostředky z národních zdrojů.

SŽDC: V Mladé Boleslavi skončila rekonstrukce železničního mostu
Foto: szdc.cz
Popisek: Správa železniční dopravní cesty

Most převádí dvě různé železniční tratě (Praha – Turnov a Mladá Boleslav – Stará Paka) přes místní komunikaci – ulici Koněvovu v Čejeticích, části Mladé Boleslavi. Jedná se o dvě samostatné nosné konstrukce pro každou kolej zvlášť. Vzhledem ke špatnému stavebně-technickému stavu objektu a parametrům mostního otvoru, které nevyhovovaly intenzitám dopravy v podjezdu, bylo rozhodnuto o komplexní rekonstrukci mostu.

Nahrazením konstrukcí z dvojčitých nosníků s mostnicemi, konstrukcemi s přímým upevněním koleje a s uložením na ozub, došlo také ke zjednodušení údržby objektu. Dalším přínosem je zlepšení kultury cestování (došlo k výraznému zlepšení vlastností jízdní dráhy na mostech včetně zvýšení traťové rychlosti) a zvýšení bezpečnosti vlakové dopravy na železniční dopravní cestě.

Během rekonstrukce se také rozšířil mostní otvor, jehož parametry nevyhovovaly intenzitám dopravy v podjezdu. Zřízením chodníku se odstranily nebezpečné situace, kdy byli chodci nuceni vstupovat do vozovky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

22:02 Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

Ze stromořadí v Sokolovské ulici v Praze 9 koncem října odstraníme pět akátů, které jsou ve velmi šp…