Senát zve na mezinárodní vědeckou konferenci ke 100 letům československé státnosti

21. 9. 2018 15:34

V rámci oslav stého výročí vzniku československého státu se bude v sídle Senátu Parlamentu ČR konat mezinárodní vědecká konference „Československo v proměnách Evropy 20. století“, kterou ve spolupráci se Senátem připravuje Akademie věd ČR.

Senát zve na mezinárodní vědeckou konferenci ke 100 letům československé státnosti
Foto: senat.cz
Popisek: Senát ČR

Slavnostní zahájení konference se uskuteční v Hlavním sále Valdštejnského paláce (vstup recepcí C2) 25. září 2018 od 17.00 do 19.00 hod. S projevem vystoupí mimo jiné předseda Senátu Milan Štěch, předsedkyně Akademie věd Eva Zažímalová či předseda Slovenské akadémie vied Pavol Šajgalík. Součástí slavnostního zahájení budou přednášky historiků Roberta Kvačka a Dušana Kováče.

Na slavnostní zahájení naváže dvoudenní odborná konference, během které se bude pozornost badatelů soustředit na historické milníky, klíčové osobnosti a významné události Československa ve 20. století, a to z několika hledisek: politického, ekonomického a sociálně-kulturního. 

První přednáškové bloky budou zahájeny ve středu 26. září 2018 od 9.00 hod., probíhat budou současně v Jednacím sále (recepce A) a Hlavním sále Valdštejnského paláce (recepce C2). Druhý den konference bude pokračovat ve čtvrtek 27. září 2018 od 9.00 hod. programem v Jednacím sále a Frýdlantském salonku Valdštejnského paláce (recepce A). Bližší informace k programu odborné části konference naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM v České Lípě poskytl skladové prostory místní knihovně

22:22 ÚZSVM v České Lípě poskytl skladové prostory místní knihovně

Českolipské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových poskytlo městské knihovně …